از ابتدای سال جاری تاکنون 247 اشتغال جدید در شمیرانات ثبت شد

  • کد خبر:331606
  • تاریخ خبر:يکشنبه 29 خرداد 1401 - 13:40

معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرمانداری شمیرانات اعلام کرد: از ابتدای سال 1401 تاکنون 247 اشتغال جدید از 5200 اشتغال تکلیفی امسال در سامانه رصد به ثبت رسیده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، بهروز صداقتی روز یکشنبه در جلسه کارگروه رفع موانع اشتغال شمیرانات خاطرنشان کرد: با ایجاد اشتغال 5500 نفری در سال 1400، با توجه به تکلیف 4123 نفری سال مذکور، 1377 شغل بیش از تکلیف شهرستان ایجاد شد که عمده آن نیز در حوزه اصناف بود‌. 
وی یادآور شد: با توجه به همکاری چشمگیر اصناف شمیرانات با مجموعه حاکمیت در اعمال محدودیت‌های کرونایی و آسیب‌های متعددی که متوجه آن‌ها شد، خواستار بازنگری در حوزه مالیاتی برای آنان هستیم. 
صداقتی تاکید کرد: اصناف و دیگر متولیان مشاغل باید در ثبت افراد جدید در سامانه رصد اشتغال اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و آمار ساماندهی شده باشد. 
رئیس اتاق اصناف شمیرانات نیز با اعلام این‌که حدود 11 هزار واحد صنفی شهرستان دارای پروانه کسب و حدود 4 هزار واحد صنفی فاقد جواز هستند، گفت: ضمانت اجرایی، جرائم موثر در این زمینه و تسهیل و تسریع بروکراسی اداری و استعلامات عواملی هستند که می‌توانند افزایش آمار واحدهای صنفی دارای مجوز کسب را همراه داشته باشند و باید برای تحقق این مهم گام برداریم. 
حسین طاهرمحمدی تاکید کرد: با توجه به این‌که شمیرانات فاقد هرگونه واحد صنعتی و تولیدی است، قطعاً در مقایسه با دیگر شهرستان‌هایی که از این ظرفیت بهرمند هستند و امکان اشتغال‌زایی چند صدنفره تنها در یک واحد را دارند، متفاوت است و انتظار داریم این نکته در تکلیف اشتغال جدید شهرستان لحاظ شود. 
براساس این گزارش، شمیرانات دارای 11 اتحادیه است.