فرماندار شمیرانات: جوشش و خلاقیت‌های مردمی را مورد حمایت حمایت قرار می‌دهیم

فرماندار شمیرانات با اشاره به اقدامات ایجابی در زمنیه فرهنگی اجتماعی تاکید کرد: ما باید در این حوزه‌ها مبدع و مبتکر، و مهم‌تر از آن تسهیل‌گر و شتاب‌دهنده باشیم. لذا در همین راستا مشارکت‌ها، جوشش‌ها و برنامه‌های خلاقانه مردمی مورد توجه و حمایت حاکمیت قرار می‌گیرند.

  • کد خبر: 331714
  • تاریخ خبر: سه شنبه 31 خرداد 1401 - 18:23

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، مجتبی ذاکریان روز سه‌شنبه در جلسه هماهنگی برنامه حرم تا حرم (پیاده‌روی شهروندان و مسئولان از امامزاده صالح (ع) تجریش تا امامزاده علی اکبر (ع) چیذر که سوم تیر ماه از ساعت 7 صبح برگزار می‌شود) ادامه داد: بی‌شک در مناسبات فرهنگی، در کنار اقدامات ایجابی، اقدامات سلبی نیز از وظایف حاکمیت است و یکی از شئون حاکمیت دینی مبارزه با ناهنجاری‌ها و مظاهر ضدفرهنگ و ضداعتقادی‌ست که در این زمینه نیز بی‌تفاوت و منفعل نخواهیم بود.

وی طرح مذکور را حرکتی زیبنده و فاخر دانست و افزود: شهرستان شمیرانات برای حفظ و احیای هویت و ریشه‌های اصیل فرهنگی مذهبی خود نیازمند استمرار حرکات این‌چنینی است.
نماینده عالی دولت در شمیرانات با اشاره به شکوه برگزاری مراسم تشییع و تدفین پیکر 4 تن از شهدای گرانقدر و گمنام در شمیران و لواسان، بیان داشت: بحمدالله طی مدت اخیر اتفاقات خوبی با حضور و مشارکت مردم رقم خورده است که نشان از عطش و اشتیاق اهالی شمیرانات داشت.

ذاکریان یادآور شد: مسیر تشییع پیکر مطهر شهدا در معرض ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی، و ایاب و ذهابی سهل برای تردد شهروندان تهرانی نبود و همین امر صحه بر حضور شکوهمند شمیرانی‌هایی بود که توانستند در صحنه حضور یابند و فضا را به سمت معنویت تغییر دهند.

فرماندار شمیرانات ضمن هماهنگی بین دستگاهی لازم در برگزاری هرچه باشکوه‌تر برنامه حرم تا حرم تاکید کرد: مجموعه دولت با تمام توان و ظرفیت پای کار این برنامه و مراسمات مشابه خواهد بود.

متولی امامزاده صالح (ع): بچه حزب اللهی‌ها در تحرکات اجتماعی منفعل نباشند و وارد میدان شوند

متولی آستان مقدس امامزاده صالح علیه السلام نیز در این جلسه به نقل از مقام معظم رهبری ابراز داشت: هرجا غیرت دینی نمایان شود، مشکلات مملکت مرتفع می‌شود. مساله مهمی که بایستی بیش از پیش بر آن متمرکز شویم.

حجت الاسلام والمسلمین احسان بی‌آزار تهرانی خاطرنشان کرد: امروزه شاهد انفعال بچه‌های ارزشی و حزب اللهی در تحرکات اجتماعی هستیم که باید تغییر کند و در عرصه میدانی بروز و ظهور یابند.

متاسفانه دشمن سال‌هاست از این خلا استفاده می‌کند و همین شبکه‌های اجتماعی، نشات گرفته از آن است که در اجتماعات کم گذاشته‌ایم. لذا بایستی در رفع این خلا با تهیج و تشویق در مسیر غیرت دینی حرکت کنیم؛ حرکتی مستمر و با استقامه که نقش تسکینی و موقتی نداشته باشد.

وی اظهار داشت: ایده برنامه حرم تا حرم براساس تجربیات مشابه پیشین که اثرات مطلوبی داشت، کلید خورد تا هدف ظهور و بروز زنان و مردان ارزشی و حزب اللهی را دنبال کند، چراکه در حال حاضر این افراد کمرنگ هستند و کسانی که با تبرج و خودنمایی فضای حقیقی و مجازی جامعه را در دست گرفتند پیشبرد دارند. عصر عصر دیده شدن است و اگر صحنه را خالی کنیم، گروه دوم می تازند.
متولی حرم مطهر صالح بن موسی الکاظم (ع) با اشاره به اعلام سرکلانتری یکم فاتب مبنی بر توقیف 66 دستگاه خودروی حامل مشروبات الکلی و اسلحه طی هفته گذشته در بلوار شهید اندرزگو، بیان داشت: برافراشتن پرچم اهل بیت علیهم السلام در فضاهای این‌چنینی که برخی افراد تصور می‌کنند بر آن‌ها غلبه کرده و تحت سلطه دارند، هنری‌ست که باید با انجام طرح‌هایی مشابه حرم تا حرم انجام دهیم و با راهپیمایی در بلوار شهید اندرزگو و کوهپیمایی در توچال، دربند و ارتفاعات شمیران، به حضور و ظهور اهالی متدین شهرستان جهت تحول فضایی که گناه علنی و جرم مشهود در آن‌ها جاری شده است، اقدام کنیم.

دسته بندی ها