En
تاریخ : چهارشنبه 1 مرداد 1393
کد 93

فرماندار شهرستان شمیرانات:مظاهر ضد فرهنگی در شهرستان شمیرانات ، جدا از کشور و تهران نیست/سیاست های فرهنگی باید با راهکارهای واقع بینانه و بدور از شعار گرائی اجرا شده و دارای راهبردهای اجرایی و عملیاتی باشد.

فرماندار شهرستان شمیرانات دغدغه های فرهنگی در شهرستان شمیرانات را مورد توجه ویژه همه مسوولان این شهرستان دانست و با بیان اینکه مظاهر ضد فرهنگی در شهرستان شمیرانات را نمی توان جدا از کشور و تهران دانست ، بر اتخاذ راهکارهای واقع بینانه و بدور از هرگونه شعارگرائی در بحث سیاست های فرهنگی وبا رویکرد ایجابی تاکید کرد.

عزت الله خانمحمدی در جلسه ای با حضور مسوولان فرهنگی شهرستان شمیران ، به نام گذاری امسال با تاکید بر مقوله فرهنگ در فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت:فرهنگ دارای زوایا و جنبه های مختلف و متفاوتی است که بحث حجاب و پوشش یکی از جنبه های آن است.

خانمحمدی برخورد های سلبی با مقوله بد حجابی را رویکردی آزموده شده دانست  و با بیان اینکه تجربه این نوع رویکردها نشان داده که نمیتواند منجر به تغییر رفتار شده و در مجموع پاسخ درست و مثبتی نداده است، افزود: هرچند در بعضی مواقع برخورد سلبی نیز لازم است ولی مقوله فرهنگی نیازمند فرهنگ سازی، تدابیر فرهنگی و اتخاذ سیاست های ایجابی است.

فرماندار شهرستان شمیرانات خاطر نشان کرد:طرح های که در بحث فرهنگ و به طور اخص در مورد حجاب و عفاف اجرا میشود نباید منجر به پیامدهای منفی در اذهان و افکار عمومی شود.

وی فرهنگ سازی برای تغییر رفتار شهروندان هنجارشکن را از مهمترین اهداف برنامه ها و اقدامات فرهنگی دستگاه های فرهنگ ساز جامعه دانست و شورای فرهنگ عمومی شهرستان شمیرانات را متولی سیاست گذاری و فعالیت های فرهنگی شهرستان معرفی نمود.

خانمحمدی گفت: فرمانداری با همه توان و امکانات از طرح های واقع بینانه درجهت فرهنگ سازی از سوی دستگاه های اجرایی در سطح شهرستان شمیران حمایت خواهد کرد.

فرماندار شهرستان شمیرانات با تقدیر از اقدامات فرهنگی ناحیه های بسیج و سپاه شهرستان و رویکرد لحاظ شده مبنی بر محله محوری و روشنگری به خانواده ها و مدارس و در سطح مساجد و اصناف را از جمله برنامه های فرهنگ ساز موثر دانست.

فرماندار شمیرانات گفت: برای ساماندهی مسائل فرهنگی نیاز به فضاسازی فرهنگی و حضور و مشارکت فعال مردم در همه عرصه های فرهنگی خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات ، خانمحمدی با تاکید بر شاداب سازی جامعه ، تدوین و اجرا برنامه های شاد به خصوص در ایام الله های شاد توسط دستگاه های   اجرایی را ضروری دانست.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 1 مرداد 1393
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 204