En
تاریخ : چهارشنبه 25 تير 1393
کد 89

دومین جلسه کار گروه اجتماعی شهرستان شمیرانات برگزار شد.

دومین جلسه کارگروه اجتماعی به ریاست عزت الله خانمحمدی فرماندار شمیرانات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات ، عزت الله خانمحمدی فرماندار شمیرانات پس از استماع گزارشات اعضای جلسه و بررسی مصوبات قبلی، ضمن عرض خیر مقدم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات آنها ،فلسفه تشکیل کار گروه اجتماعی را استفاده از تمام ظرفیت های منطقه ، جلوگیری از موازی کاری بین ادارات،ایجاد همگرایی، استفاده از خرد جمعی و کاهش هزینه ها در منطقه دانست.و با بیان اینکه مقوله فرهنگی و اجتماعی بسیار با اهمیت است و عدم توجه به آن میتواند منجر به عوارض خاص اعتقادی ، احساس بی هویتی و کاهش آستانه تحمل  نوجوانان و جوانان شود ابراز داشت : شناخت معضل های اجتماعی بر اساس آسیب شناسی و جلوگیری از بروز آنها بر اساس طرح و برنامه درست باید در راس امور قرار گیرد.

 عزت الله خانمحمدی در ادامه افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب، ریاست محترم جمهور و سایر مسئولین مکرر در خصوص اهمیت مقوله فرهنگی و اجتماعی  تذکر داده اند، گفت:باید بپذیریم  که عدم توجه به این مسائل آفت و تهدید  بزرگی برای منزلت اجتماعی نسل جوان  خواهد بود.

 وی افزود: ما مسئولیم برای ایجاد نشاط در بین مردم برنامه های  مختلفی را در این زمینه داشته باشیم. و شهرداری ها می بایست برنامه ریزی نموده و مراسم مناسب ، با حفظ چارچوب ها پیاده و اجرا نمایند.

فرماندار شمیرانات ضمن اشاره به اینکه با انجام این برنامه ها می توان بسیاری از هیجانات و ناهنجاری ها را کنترل کرد و نشاط را در بین مردم حکم فرما نمود،  افزود: قطعا با وجود برنامه های شاد ومتنوع اجتماعی و ایجاد فرهنگ سازی مناسب در این زمیته می توان بسیاری از آسیب های اجتماعی را کاهش داد.

 نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان شمیرانات اذعان داشت: با همت مسئولین باید تورهای شمیران گردی در منطقه تاسیس گردد و ادارات مربوطه نیز باید در راه اندازی این تورها حمایت های لازم را به عمل آورند و از از رسانه ملی نیزباید دعوت شود تا حضور قوی تر و جدی تری در منطقه داشته باشد و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی شهرستان را به خوبی  بازتاب دهد.

 وی در پایان با اشاره به اینکه مساجد به عنوان بستر فعالیت های فرهنگی و اجتماعی باید اهتمام ویژه ای به این مسائل بورزند،افزود: از ادارات مختلف به خصوص اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره ورزش و جوانان شهرستان شمیرانات ، انتظار می رود حضور و فعالیت های بیشتری را در این حوزه از خود نشان دهند. 


آلبوم تصاویردومین جلسه کار گروه اجتماعی شهرستان شمیرانات برگزار شد.

2
2
1
1
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 25 تير 1393
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 231