En
تاریخ : دوشنبه 7 دي 1394
کد 740

امام خمینی (ره)و انقلاب به رهبری ایشان مفهوم آزادی زنان را بدرستی تبیین کرد

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: در مکتب اسلام و قرآن و آموزه های فقهی حضرت امام (ره) زنان در چارچوب تعریف شده همراه مردان و حتی پیشگام تر از آنان در عرصه های سیاسی ،اجتماعی و فرهنگی ،علم اندوزی و پیشرفت پیشگام هستند .

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و ستاد انتخابات شهرستان شمیرانات معاون پارلمانی رئیس جمهور، حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری نیز در همایش حضور حداکثری بانوان  شمیرانات در انتخابات، اظهار کرد: خوشحالم که تعداد زیادی از زنان برای حضور در مجلس ثبت‌نام کرده‌اند. امیدوارم مجلس دهم شاهد حضور تعداد بیشتری از زنان در مجلس باشیم و حتی زنان بتوانند به مجلس خبرگان نیز راه پیدا کنند؛ چرا که در هیچ عرصه‌ای برای زنان تابلوی ورود ممنوع وجود ندارد .

وی ادامه داد: دولت در هیچ عرصه‌ای از عرصه‌های مدیریت و خدمت‌گذاری فرقی میان زنان و مردان قائل نیست و در این راه هیچ مانعی را به رسمیت نمی‌شناسد و معتقدیم اگر مانعی وجود دارد باید برداشته شود. ما باید به اسلام، انقلاب اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب که بارها با اقتباس از مکتب فقهی امام (ره) و اجتهاد پویای خودشان مسأله حضور زنان در عرصه‌های مختلف را مطرح کرده‌اند، افتخار کنیم .

انصاری در ادامه بیان کرد: امروز به لطف خدا انقلاب اسلامی به عنوان الگویی شناخته شده برای ارائه اسلام رحمانی، مهر و محبت، عشق و دفاع از حقوق زن مطرح است و در میان این منطقه آشوب‌زده ما باید الگویی درست را ارائه کنیم .

معاون پارلمانی رئیس جمهور ضمن تبیین جایگاه زنان در جامعه اسلامی با ذکر آیات و احادیث معتبر ،نقش و جایگاه واقعی بانوان و دختران را بدرستی تحلیل و تشریح نموده و  ادامه داد: این ظلم است که رسانه‌های عنود چهره‌ای عقب‌مانده از زنان ایرانی ترسیم می‌کنند. باید بدانیم در جاهلیت مدرن دو لبه تحجر و غرب‌زدگی زنان را تحقیر می‌کند. داعشیان زن را به مثابه حیوانی در خانه می‌خواهند و غربیان نیز به نام آزادی زن، زنان را در حد تبلیغ کالاها و مانکن‌ها پایین می‌آورند .

وی همچنین یادآور شد: این اسلام سربلند جمهوری اسلامی است که زنان و دخترانش حجاب را نه به عنوان محدودیت که به عنوان مصونیت و نه به عنوان مانع رشد بلکه به عنوان عامل حفظ شخصیت برگزیده‌اند. امام (ره) به ما آموخت دختران مسلمان باید سنگرهای علم را فتح کنند. در دورانی که برخی متدینین حتی دختران را به مکتب نمی‌فرستادند دختران امام (ره) عروس امام و همسر مرحوم حاج سید احمدآقا تا مقطع دکترا ادامه تحصیل دادند.

انصاری در ادامه تأکید کرد: فقه ما میان زن و مرد تفاوتی قائل نیست و انقلاب و امام (ره) در این مرز و بوم مفهوم آزادی زنان را به درستی تبیین کردند. کدام عرصه فعالیت علمی در کشور وجود دارد که خانم‌ها در آن از مردان جلوتر و فعال‌تر نیستند .

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پایان گفت: نیاز به فرصت زیادی است تا نقش زنان را در تاریخ انقلاب و نقش همسران صابر و فداکار  شهیدان و مادران بزرگوار و عزیزز شهید را مطرح کنیم. امروز افتخار داریم که در پرتو انقلاب اسلامی زنان جامعه ما بیش از نیمی از دانشجویان و فعالان عرصه های علمی کشور را تشکیل می‌دهند و ۱۲۰ هزار دختر طلبه در حوزه‌ها مشغول تحصیل هستند وبیش از تحصیل در دانشگاهی ،اساتید و دانشمندان را زنان و دختران ایران اسلامی تشکیل می دهند.


  • نوشته شده
  • در دوشنبه 7 دي 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 264