En
تاریخ : چهارشنبه 25 آذر 1394
کد 728

مسئولان شهرستان شمیرانات با سازمان اوقاف و امور خیریه همکاری خواهند داشت/تمام ظرفیت و امکانات شهرستان شمیرانات برای برگزاری انتخابات پرشور و با حضور حداکثری مردم آماده است

فرماندار شهرستان شمیرانات گفت: مسئولان ادارات و دستگاه های شهرستان شمیرانات به منظور حفظ و احیای موقوفات با سازمان اوقاف و امور خیریه تعامل و هماهنگی خواهند داشت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات عزت الله خانمحمدی روز چهارشنبه در چهارمین جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به هفته وقف افزود: سازمان اوقاف نگاه و رویکرد مناسبی درخصوص به روزرسانی و مدیریت موقوفات دارد.

وی گفت: بهینه سازی موقوفات و هدفمند کردن خدمات موقوفات از محل عواید  در سازمان اوقاف استان و شهرستان مورد توجه قرار گرفته است.

خانمحمدی با بیان اینکه به مساله وقف و کارکردهای آن در جامعه اسلامی اعتقاد داریم خاطر نشان کرد: مسئولان دستگاه­ها وادارات در شهرستان شمیرانات باید به کمک اداره اوقاف آمده تا برخی مشکلات در این حوزه رفع شود.

خانمحدی گفت:بایستی در خصوص تصرفات غیر قانونی اراضی موقوفه با قوت برخورد شود

فرماندار شمیرانات در بخش دیگری از سخنان خود دراین جلسه با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در بهمن ماه جاری اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی، نظامی مردم سالار و متکی بر آراء مردم است.

وی با بیان منویات امام خمینی(ره) گفت: امام راحل مجلس را در راس امور عنوان کردند و این جمله نشانه از اهمیت فوق العاده انتخابات مجلس دارد.

خانمحمدی رای مردم را حق الناس عنوان کرد و گفت: صیانت از آراء مردم از وظایف مسئولان اجرایی انتخابات است.

فرماندار شمیرانات بر ایجاد بستر حضور مردم در پای صندوق­های رای تاکید کرد و گفت: مسئولان اجرایی انتخابات تلاش کنند تا زمینه و بستر حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند.

فرماندار ادامه داد: امنیت پایداری که امروز در کشور حاکم است، مرهون حضور مردم در صحنه های مختلف اجتماع به ویژه انتخابات است.

وی با تشریح وضعیت امنیت در کشورهای همسایه خاطر نشان کرد: امنیت  مرزهای ایران اسلامی بلحاظ شرایط ویژه تحرکات ایادی استکبار بسیار مهم است که الحمدالله کاملا اشراف امنیتی و اطلاعاتی وجود دارد.

وی گفت: پایداری امنیت داخلی  و نیز انسجام  ملی در گرو حضور پرشور مردم در صحنه­های سیاسی و اجتماعی کشور است.

خانمحمدی با اشاره به وظایف مسئولان اجرایی انتخابات تصریح کرد: مسئولان اجرایی باید با حفظ حقوق همه طیف­های سیاسی،درچار چوب نظام وقانون اساسی  بدون درنظر گرفتن سلیقه­های شخصی در امر اجرای انتخابات حضور داشته باشند.

وی تاکید کرد: همه طیف های سیاسی و جریانات تعریف شده در درون نظام جمهوری اسلامی محترم هستند و می توانند در جریان انتخابات وارد شوند.

وی گفت: مسئولان اجرایی از امکانات دولتی که در اختیار دارند له یا علیه هیچ یک از کاندیداها استفاده نکند و می بایست کاملا بی طرف باشند.

فرماندار با اشاره به تمهیدات انتخاباتی در سه مرحله قبل، حین وبعد از برگزاری انتخابات اظهار کرد: استراتژی اصلی مسئولان انتخابات، برگزاری آزاد، پرشور بیطرفانه و بدون مداخله مسئولان اجرایی است.

وی افزایش باور و اعتماد مردم به سلامت برگزاری انتخابات را مهم دانست و گفت: اگر این باور مخدوش شود، به همه ارکان نظام جمهوری اسلامی ظلم شده است.

وی درخصوص تبلیغات نامزدهای انتخاباتی نیز افزود: تمام جریانات سیاسی برای برگزاری همایش های انتخاباتی باید از مرجع رسمی مجوز دریافت کنند.

وی برگزاری همایش­های بانوان، گردهمایی ائمه جماعات و گردهمایی نخبگان را از جمله برنامه­های انتخاباتی این شهرستان عنوان کرد.

چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان شمیرانات همزمان با هفته وقف در سالن اجتماعات آستان مقدس امامزاده صالح(ع) تجریش برگزار شد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 25 آذر 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 295