En
تاریخ : چهارشنبه 25 آذر 1394
کد 726

فرماندار شمیرانات:مخالفتی برای بازگشایی محور ارتباطی شمشک به پیست دیزین وجود ندارد/حفظ جان شهروندان و بهره برداری با رعایت مسائل ایمنی جاده مذکور اولویت فرمانداری شمیرانات است

فرماندار شهرستان شمیرانات با تاکید بر این که حفظ جان شهروندان اولویت این فرمانداری است، گفت: به هیچ عنوان برای بازگشایی محور ارتباطی شمشک به دیزین دربین مسئولین شهرستان مخالفتی وجود ندارد اما معتقدیم ایمنی مسیر باید تأمین شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات عزت الله خانمحمدی فرماندارشهرستان شمیرانات  گفت: آنچه که طی روزهای گذشته در برخی رسانه‌ها از جمله رسانه ملی و شبکه های اجتماعی منتشر شده است مبنی بر اینکه برخی از مسئولین شهرستان مخالف بازگشایی مسیر پیست دیزین است و اقدامی برای بازگشایی مسیر نمی شود به کلی کذب است و به نظر می رسد از سوی افرادی که به دنبال منافع صنفی هستند مطرح می شود.

وی افزود: نکته قابل تامل این است که محور شمشک به دیزین در حوزه استان البرز است و در حوزه سیاسی استان تهران و شهرستان شمیرانات واقع نیست. راه رفت و آمد نیز از جاده گچسر است؛ اما برای بهره گیری از ظرفیت این پیست بین المللی و فراهم کردن زمینه استفاده ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش اسکی ، فرمانداری شمیرانات چندین جلسه برگزار وسعی شده ، با ایجاد هم افزایی میان دستگاه های ذیربط این امر محقق شود.

وی ادامه داد: در راستای ایجاد این هم افزایی جلساتی با حضور مسئولین اداره کل راه و ترابری استان تهران، پلیس راهور تهران، شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان، بهره بردار پیست دیزین، بخشدار رودبار قصران و شهردار و رییس شورای شهر شمشک برگزار شد؛ در این جلسات اداره کل راه استان البرز هم دعوت شدند که علی رغم عدم حضور کلیه توافقات جلسه را پذیرفتند.

فرماندار شمیرانات در تشریح توافقات این جلسه گفت: مقرر شده اداره راه و شهرسازی استان تهران در این موضوع در حوزه شمیرانات فعال شود و با همکاری بهره بردار پیست  که زیر نظر شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی هستندکه بخشی از کار را که حوزه شهرستان البرز است  بر عهده گرفته و تلاش شود این مسیر باز شود. از دو روز گذشته کار آغاز شده و بخشی از مرمت جاده توسط اداره راه و شهرسازی شمیرانات و بخشی توسط بهره بردار در حال انجام است.

وی تاکید کرد: نگاه فرمانداری شمیرانات و استانداری تهران با توجه به دستور وزیر کشور درخصوص چاره اندیشی بازگشایی این مسیر ایجاد هم افزایی میان استان تهران و البرز و تدبیر لازم برای باز نگه داشتن مسیر بوده است. امیدواریم این بازگشایی محقق شود و فردا هم مراسم رسمی افتتاح پیست دیزیم توسط بهره بردار انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: برای باز نگه داشتن این مسیر نیازمند حضور همیشگی دستگاههای اجرایی مربوطه  و پلیس راهور در این محور هستیم و باید هم افزایی لازم میان دو استان تهران و البرز ایجاد شود. البته باید هلال احمر و اورژانس نیز حضور فعال داشته باشند تا در هنگام وقوع حوادث بتوانند عکس العمل مناسب داشته باشند و سازمان هواشناسی نیز باید پیش بینی های لازم و اطلاع رسانی به موقع را برای تدابیر مناسب داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت ایمنی جاده برای فرمانداری شمیرانات گفت: به دلیل حفظ جان شهروندان تاکید بسیاری بر ایمنی این محور داریم. با توجه به اتفاقات روی داده در گذشته و مرگ تعدادی از شهروندانمان راهکار مقطعی که نگهداری محور و تعیین سازوکار مناسب برای باز بودن مسیر است با هم افزایی میان استان تهران و البرز و همکاری بهره بردار پیست محقق شده است. راهکار دوم که راهکار بلند مدت و اساسی است احداث تونل از این مسیر است که ضمن کوتاه شدن مسیر ایمنی محور ارتباطی شمشک به دیزین را نیز تامین می کند.

خانمحمدی ادامه داد: برای احداث تونل مذاکراتی را با بخش خصوصی آغاز کرده ایم و با کارشناسان مشاور مذاکراتی داشته ایم تا با جلب مشارکت بخش خصوصی این پروژه اجرایی شود و برای همیشه این دغدغه ایمنی مسیر مرتفع شود. البته اگر در فصل زمستان بارش برف سنگین داشته باشیم راه و شهرسازی می تواند با اطلاع رسانی به موقع برای مدت موقت و در جهت حفظ جان شهروندان این مسیر را مسدود اعلام کند.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 25 آذر 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 264