En
تاریخ : چهارشنبه 20 آبان 1394
کد 686

تخصیص بخشی از درآمدهای شهرداری در توسعه آموزش و پرورش شهرستان

خانمحمدی فرماندار شمیرانات در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان گفت:تخصیص بخشی از در آمد های شهرداری ها 5درصد در امر توسعه ،پشتیبانی آموزش و پرورش قرار گیرد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات ، جلسه شورای آموزش و پرورش را یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین جلسات شهرستانی دانست و با بیان این مطلب که آموزش و پرورش پایه و اساس همه امور در جامعه است و باید به این جلسات اهمیت خاصی داده شود از اعضای شورا خواست تا شخصا و با عزم و اراده جدی  در جلسات این شورا شرکت نمایند.

وی به جایگاه دانش‌آموزان در کسب علم و نقش آن در توسعه کشور اشاره‌ کرد و گفت: باید نهاد آموزش و پرورش تقویت شود و اهتمام بیشتری در این خصوص داشته باشیم. باید بسترهای لازم برای رشد علمی و تربیتی دانش آموزان مهیا باشد

خانمحمدی در ادامه تاکید کرد: حضور هر مسئول اجرایی خبرگان و معتمدین  که می توانند به هرطریقی کمک شایانی کند به رفع مشکلات در حوزه آموزش و پرورش، با تصویب شورای شهرستان بلامانع بوده و انشالله از تمامی ظرفیت های شهرستان را برای این امر بهره برداری شود .

 وی مسیر این توسعه و پیشرفت را از درون آموزش و پرورش دانست و تصریح نمود: دانش آموز و دانشجوی ایرانی باید از انگیزه بالای مطالعه و فعالیت برای یادگیری معلومات توسعه و تعالی کشور برخوردار باشد.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان افزود : در این پروسه وظیفه آموزش و پرورش بسیار سنگین تر و دقیق تر خواهد بود تا با شناسایی ظرفیتها و مدیریت امکانات و برنامه ریزی صحیح، جامعه را به سمتی هدایت کند تا حداکثر بهره مندی از مواهب این تحولات را دارا باشد

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان با بیان اینکه با هزینه شدن درآمد ها در خود منطقه طلیعه روشنی در انتظار شهرستان است گفت: انتظار می‌رود در سال‌‌ جاری شورای آموزش و پرورش شمیرانات  فعال‌تر، اصولی‌ و تخصصی‌ تشکیل شود تا خروجی بهتری جهت رفع مشکلات به دنبال داشته باشد.

فرماندار شمیرانات ضمن تاکید بر ضرورت برنامه ریزی از سوی مدیران با بیان اینکه هر مدیری که می آید باید برنامه ارائه بدهد افزود: باید به منظور حل مشکلات آموزش  شهرستان در این حوزه پایش و بررسی انجام گیرد، و از لحاظ ظرفیت فضاهای آموزشی ، پراکندگی جمعیتی و نیازمندیهای مختلف یک کار آمایشی در حوزه آموزش و پرورش انجام شود تا بتوان بر اساس یک برنامه مشخص و به صورت هدفمند کارها را پیش برد.

وی  همچنین اذعان داشت در صورت لزوم مشکلات شهرستان در شورای آموزش پرورش استان نیز مطرح خواهد شد تا از حمایت و ظرفیت های استانی نیز برای رفع مشکلات بهره مند شویم.

فرماندار شمیرانات از مساعدت های خوب شهرداری منطقه یک تهران(شمیران)و توجهات ویژه ای مهندس یزدانی شهردار محترم منطقه از آموزش و پرورش طی دو سال گذشته تشکر و قدردانی نمود و اظهار امیدواری کرد این رویکرد از طریق هر چهار شهرداری حوزه شهرستان همواره مورد توجه و اهتمام ویژه قرار گیرد

سپس با توجه به طرح نقطه نظرات اعضای جلسه تصمیمات مقتضی برای اقدامات لازم اتخاذ گردید .


  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 آبان 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 240