En
تاریخ : چهارشنبه 13 آبان 1394
کد 674

مراسم یوم الله 13 آبان روز دانش آموز و روز مبارزه با استکبار برگزار شد

خانمحمدی فرماندار شمیرانات : روز ملی مبارزه با استکبار به سرکردگی آمریکای جهانخوارنقطه عطف تاریخ مبارزات ملت ایران است.

دراین مراسم که در دبیرستان امام موسی صدر شمیران با حضور جمعی از مسئولان ،دانش آموزان و اولیاءمدرسه برگزارشدخانمحمدی فرماندار شمیرانات سخنرانی نمود.

فرماندار شمیرانات گفت :یوم الله 13 آبان سه روایتی است ،روز دانش آموز روز ملی با استکبار و تسخیر لانه جاسوسی و نیز سالروز تبعید رهبر و بنیان گذار فقید و کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)است.

تقدیم شهدای بسیار دانش آموزی در هنگامه انقلاب ،و جنگ تحمیلی حاکی از رشادت و حماسه آفرینی دانش آموزان عزیز و رشید بوده است .

در این روز با تبعید امام به ترکیه رهبری و زعامت مردم و انقلاب اسلامی جهانی شد و این رهبری امام تثبیت و نهادینه شد ،تقدیم شهدای گرانسنگ در دانشگاه تهران که عمدتا دانش آموز بودند یادآور حماسه و نقش دانش آموزان در نهضت امام خمینی (ره)و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی می باشد ،تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام، کشیدن خط بطلان بر حاکمیت دیپلماتیک آمریکای جهانخوار در ایران اسلامی بود که ابهت استکبار جهانی رادر هم شکست .

خانمحمدی گفت:نامگذاری و مناسبت های این سه روایت بسیار مهم بوده چرا که ،رهبری امام راحل ،و تکیه ایشان بر نسل نوجوان و جوان در پیروزی انقلاب اسلامی ،و نیز هدف گذاری دشمن شماره یک یعنی آمریکا بعنوان راهبرد اساسی انقلاب اسلامی بوده است.

وی گفت :وحدت نیروهای انقلاب بر محور رهبری امام راحل نقش بایسته و شایسته نسل جوان و هدف قرار دادن دشمن شماره یک و پرهیز از دشمن تراشی داخلی سیره حرکت انقلاب به رهبری امام عظیم الشان بوده است که امروز نیز این سیاست توسط مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)تبیین و اعمال می شود.

فرماندار شمیرانات گفت : نقش دانش آموزان در دوران مبارزه ،در دوران سازندگی ،و فکر در دوران شکوفاهی و فن آوری و پیشرفت های علمی در کشور و جهان بسیار تعیین کننده بوده و انشاء الله در ادامه رشد و توسعه کشور این نقش بیش از پیش اثر گذار خواهد بود.  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 13 آبان 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 571