En
تاریخ : يکشنبه 10 آبان 1394
کد 672

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری رییس دفتر بازرسی ویژه رهبر معظم انقلاب و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درمراسم هفتمین روز در گذشت ابوالشهداء مرحوم شاه حسینی : بعضی‌ها کاسه داغ‌تر از‌ آش‌اند

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری رییس دفتر بازرسی ویژه رهبر معظم انقلاب و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یک‌بار دیگر، زبان به گلایه گشود. او که در مراسم شب هفتم رحلت عبدالوهاب شاه‌حسینی در تکیه نیاوران سخنرانی می‌کرد، از عده‌ای که به گواه او کاسه داغ‌تر از آش هستند و صحبت‌های مقام معظم رهبری را تفسیر می‌کنند، به‌شدت انتقاد کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات حجت‌الاسلام ناطق‌نوری یک‌بار دیگر، زبان به گلایه گشود. او که در مراسم شب هفتم رحلت عبدالوهاب شاه‌حسینی در تکیه نیاوران سخنرانی می‌کرد، از عده‌ای که به گواه او کاسه داغ‌تر از آش هستند و صحبت‌های مقام معظم رهبری را تفسیر می‌کنند، به‌شدت انتقاد کرد. او گفت «مقام معظم رهبری خط قرمزها را معین کردند و گفتند تیم مذاکره‌کننده ما آنها را رعایت کردند، اما یک عده انسان بی‌حساب‌وکتاب و تندرو می‌گویند خط قرمزها مراعات نشده است؛ به فرمایشات امام و رهبری عمل نشده است؛ اینها باید محاکمه شوند، این مزخرفات چیست؟»در این سخنرانی سراسر انتقادی ناطق‌نوری همچنین از برخی در این باره ذاکران امام حسین(ع) که به گفته او فحاشی و بددهنی می‌کنند هم انتقاد شد. او گفته است: «در این ٣٥ سال آنچه به کشور ما لطمه و صدمه زده است، برخی از همین جوان‌های هیأتی داخلی خودمان و تندروی‌ها و افراطی‌گری‌ها و دسته و گروه‌بازی‌هاست.» پیش‌تر با شروع ماه محرم برخی از مراجع تقلید ازجمله آیت‌الله مکارم شیرازی به خطبا و مداحان توصیه کرده بود تا از آمیختن جلسات به مباحث سیاسی جناحی خودداری کنند.بااین‌حال در خیلی از مجالس عزاداری، مداحان گرایش سیاسی خود را به عزاداران منتقل کردند.
امام حسین(ع) چاقوکش و لات نمی‌خواهد
به گزارش جماران، حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق‌نوری، با اشاره به ویژگی‌های شیعیان گفت: روزی به کسی که خود را ذاکر امام حسین(ع) می‌نامید گفتیم آیا تو با این همه بددهنی و فحش‌های بد که از دهانت بیرون می‌آید ذاکر امام حسین(ع) هستی؟ او پاسخ داد بالاخره امام حسین(ع) چهار تا لات و چاقوکش می‌خواهد؛ ما هم یکی از آنها! درحالی‌که امام حسین(ع) چاقوکش و لات نمی‌خواهد؛ شمر و عمرابن‌سعد لات و چاقوکش بودند. یاران امام حسین(ع) آنهایی بودند که وقتی شب عاشورا امام حسین(ع) به آنها گفت من بیعتم را از شما برداشتم، هیچ کدامشان نرفتند و این روایات که گفته می‌شود افرادی رفتند روایت ضعیفی است.
مقام معظم رهبری بارها گفته‌‌اند کسی از طرف من صحبت نکند
او با قرائت این حدیث از امام صادق(ع) که می‌فرمایند «گروهى مى‌گویند که من امام آنها هستم. به خدا قسم که من امام آنها نیستم. خدا لعنتشان کند، هرچه من پرده‌پوشى مى‌کنم، آنان پرده‌درى می‌کنند. من می‌گویم: چنین و چنان، آنان می‌گویند: مقصودش فلان و بهمان است. من در حقیقت امامِ کسى هستم که اطاعتم کند»، گفت: امروز در جامعه ما مقام معظم رهبری یک رهبر شجاع، آزاده، هوشمند و حاضر هستند؛ ایشان بارها گفته‌‌اند کسی از طرف من صحبت نکند و نگوید آقا فلان حرف را زده است؛ من اگر نظری دارم خودم می‌گویم؛ خودم زنده‌ام! آن‌وقت عده‌ای کاسه داغ‌تر از آش به‌عنوان پیروان ولی فقیه بلند می‌شوند و جامعه را متشنج می‌کنند. آنها می‌گویند مراد آقا این بود و آقا این را فرمودند؛ چند بار پیش آمده که دفتر ایشان این سخنان را تکذیب کرده است! ایشان علی‌رغم اینکه گفته‌‌اند صریحا خودم نظر می‌دهم اما عده‌ای در فلان روزنامه و سایت این حرف‌ها را می‌زنند.
ناطق‌نوری یادآور شد: در همین مسئله هسته‌ای بارها مقام معظم رهبری فرمودند این تیم مذاکره‌کننده‌ مورد قبول من است؛ اینها متدین هستند، وزیر خارجه و همراهانش در جبهه سیاسی در حال جنگ هستند و... مقام معظم رهبری خط قرمزها را معین کردند و گفتند تیم مذاکره‌کننده ما آنها را رعایت کردند، اما یک عده انسان بی‌حساب‌وکتاب و تندرو می‌گویند خط قرمزها مراعات نشده است؛ به فرمایشات امام و رهبری عمل نشده است؛ اینها باید محاکمه شوند! این مزخرفات چیست؟ کشور نظام و رهبر حاضر، شجاع و هوشیار دارد، اما ما به‌جای اینکه در جامعه وحدت ایجاد کنیم و در این شرایط منطقه همدل باشیم، این کارها را می‌کنیم. مگر مقام معظم رهبری امسال را سال همدلی و همزبانی نام‌گذاری نکردند؟ این همدلی و همزبانی است؟ امام‌صادق(ع) این دسته افراد را لعنت می‌کنند و می‌گویند اینها شیعه نیستند.
عده‌ای نان ولایت را می‌خورند
رئیس دفتر بازرسی ویژه مقام معظم رهبری افزود: ولایت و امامت چوب هم دارد؛ یک عده قبل از انقلاب چوب دفاع از ولایت را خوردند؛ آنها زندان رفتند و شکنجه شدند الان هم مردانه ایستاده‌‌اند و عده‌ای‌شان هم از دنیا رفته‌اند. اما به تعبیر امام‌باقر(ع) عده‌ای نان ولایت را می‌خورند. ناطق‌نوری با بیان اینکه امام‌باقر(ع) توصیه کرده‌‌اند که تکیه‌گاه محکمی باشید، گفت: این سخن یعنی از ولایت جلو یا عقب نروید و معتدل حرکت کنید! در این ٣٥ سال آنچه به کشور ما لطمه و صدمه زده است، برخی از همین جوان‌های هیأتی داخلی خودمان و تندروی‌ها و افراطی‌گری‌ها و دسته و گروه‌بازی‌هاست.
شیعه فحاش و هتاک نیست
او با بیان اینکه اگر همه ید واحد باشیم و پشت‌سر رهبری حرکت کنیم، قدرت خدا با ماست، گفت: ما نعمت ولایت را داریم. چرا جاهای دیگر نمی‌توانند متحد شوند؟ زیرا از این نعمت برخوردار نیستند. اما باید بدانیم شیعه مؤدب است، زبانش تند نیست و فحاش و هتاک نیست. امام‌باقر(ع) می‌فرماید: «آیا کسی که می‌گوید شیعه‌ام همین که بگوید دوست علی(ع) هستم کافی است؟ شیعه باتقواست»؛ یعنی به کسی توهین نمی‌کند

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 10 آبان 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 324