En
تاریخ : دوشنبه 26 مرداد 1394
کد 579

تلاش ما بر این است که بتوانیم با کار آفرینی آمار بیکاری را در استان کاهش دهیم

مشاور استاندار و مدیر کل امور بانوان استانداری تهران : زنان فعال در حوزه اشتغال زایی می‌توانند منشا تحولات بزرگ و توسعه اقتصادی کشور باشند.

 

زهرا ساعی مشاور استاندار و مدیرکل امور بانوان استانداری تهران در مراسم افتتاحیه نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای زنان استان تهران در آستان امامزاده صالح(ع) تجریش  برگزار شد با اشاره به اینکه کار آفرینی در جهان به سرعت در حال گسترش است، اظهار کرد: در این راستا نیاز به ارائه آموزش‌های لازم به بانوان و رفع موانع قانونی و همچنین تسهیل روند دستیابی به مواد اولیه، تولید محصولات با کیفیت و بازار مناسب جهت عرضه محصولات تولیدی زنان کار آفرین است.

ساعی با تاکید بر اینکه از سال گذشته رویکرد این اداره کل در استان، ارائه ظرفیت بانوان در بخش‌های مختلف بوده است، افزود: ما معتقدیم که فعالیت‌های کار آفرینی به دست زنان می‌تواند نقش مهم و ارزنده‌ای در سلامت اقتصاد ملی داشته باشند.

مشاور استاندار با بیان اینکه  با برگزاری چنین نمایشگاهی ضمن حمایت از بانوان کارآفرین به اشتغالزایی آنها نیز کمک می‌شود، تصریح کرد: از جمله اهداف مهم دفتر امور بانوان و خانواده در راستای گسترش اشتغال کار آفرینی و توسعه مشارکت‌های اقتصادی و اجتماعی بانوان است.

مشاور استانداری و مدیر کل امور بانوان و استانداری تهران تاکید کرد: زنان فعال در حوزه اشتغالزایی می‌توانند منشا تحولات بزرگ و توسعه اقتصادی کشور باشند؛

مدیرکل امور بانوان و خانواده استان تهران افزود: مشکلات جدی بانوان کارآفرین فروش دستاوردها و محصولات خود است که در این راستا نیز حمایت‌هایی در برگزاری نمایشگاه‌های گسترده از این قشر خواهد شد.

 وی بیان داشت: بر اساس آمار 25 تا 35 درصد فعالیتهای جهان را زنان به خود اختصاص می‌دهند که در این فعالیت‌ها به دلایلی از جمله بیکاری، استقلال در کسب مهارت یا پایین بودن دستمزد و عدم رضایت افراد شاغل و عوامل مختلفی در تضعیف یا تسهیل این مشاغل موثر است.

وی  با تاکید بر این موضوع که تلاش ما بر این است که بتوانیم با کار آفرینی  آمار بیکاری را در استان کاهش دهیم ابراز امیدواری کرد با جذب نخبه های مهارتی ،استاندارد سازی و بالا بردن کیفیت محصولات و تبدیل انها به محصول نام آشنا و صاحب نام بتوانیم از آنها حمایت کنیم.

وی با اشاره به محدودیت سرمایه گذاری از سوی دولت گفت: باید بگوییم یکی از مهمترین راه حل معضل بیکاری زنان جامعه، الگوهایی هستند که آنها را در یافتن مسیر مناسب زندگی و کسب و کار راهنمایی کند.

مشاوذ استاندار و مدیر کل امور بانوان استانداری تهران از زحمات و همکاری صمیمانه و قابل توجه فرماندار شمیرانات برای برپایی این نمایشگاه تقدیر و تشکر نمود.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 26 مرداد 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 232