En
تاریخ : دوشنبه 3 آبان 1400
کد 5714

ساداتی: ورزش ضامن نشاط آوری در شهروندان است / لزوم افزایش سرانه ورزشی در شهرستان

فرماندار شمیرانات گفت: ورزش ضامن نشاط آوری و سلامت بخشی در جامعه و شهروندان است و سرانه ورزشی در شهرستان باید افزایش یابد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات، سید مهدی ساداتی در بازدید از اداره ورزش و جوانان شمیرانات ضمن تقدیر از پرسنل، ورزش را  امری بی بدیل در نشاط آوری شهروندان برشمرد و اظهار داشت: جامعه شاد و سالم با تحقق امر ورزش در بین شهروندان میسر می شود و بستر های لازم در حوزه ورزش در شهرستان به مساوات و در همه مناطق صورت گیرد.
رئیس شورای ورزش شمیرانات تاکید کرد: ورزش از جمله روش های مهم تکامل جسمانی ، روانی و اجتماعی محسوب می شود زیرا شرکت درفعالیت های ورزشی افراد را به هم نزدیک می کند راه ها و فرصت های بسیاری را برای ماهر شدن در اجتماع فراهم می آورد و به طور کلی یک فرآیند آموزشی در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی برای فرد ایجاد می کند .
وی در ادامه تصریح کرد: ورزش در سلامت و آمادگی جسمانی ، تعادل و ثبات هیجانی ، جلب توجه ، رقابت ، رشد اعتماد به نفس ، تصویر مثبت بدنی و اجتماعی و تامین نیازهای دوستی ، احساس امنیت و تقویت گروهی ، تاثیر فراوانی دارد.
ساداتی ابراز داشت: فرهنگ ورزش باید با دوران کودکی  در بین فرزندانمان آغاز شود تا ضمن گذران دوران نوجوانی و جوانی ، در دوران میانسالی و سالخوردگی نیز شاهد جامعه پرنشاط و پویا باشیم.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 3 آبان 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 44