En
تاریخ : شنبه 9 مرداد 1400
کد 5616

برگزاری کارگاه پیشگیری از اعتیاد به همت واحد جوانان جمعیت هلال احمر شمیرانات

یکی از مسائلی که جوانان و نوجوانان باید در زندگی با آن آشنا شوند مهارت ارتباط موثر، مهارت نه گفتن، مهارت مقابله با هیجان و استرس و.. است.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شمیرانات؛جمال شریفی رئیس جمعیت هلال احمر شمیرانات در حاشیه کارگاه آموزشی آسیب شناسی مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد ، تسکین آلام بشری را یکی از اهداف کلی خدمات جمعیت هلال احمر دانست و بیان کرد: تمامی فعالیت های هلال احمر با رویکرد بشردوستی، سلامت محوری، جوان گرایی و آینده نگری بوده و تنها به امداد و نجات خلاصه نمی شود.
وی افزود : آگاهی بخشی به جامعه بخصوص نسل جوان در زمینه مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی امری ضروری است و این آگاهی بخشی به مردم و جوانان برای مقابله با اعتیاد، مهمترین گام در راستای پیشگیری از اعتیاد در جامعه است.
این مقام مسئول با بیان اینکه آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بهترین اقدام برای جلوگیری از ابتلا به مواد مخدر است، اظهارکرد : با توجه به شرایط امروزی جامعه و هجمه‌های خاموش دشمن به سمت جوانان، می‌طلبد که با نگاهی نو به مساله مبارزه با اعتیاد پرداخته شود و یکی از مسائلی که جوانان و نوجوانان باید در زندگی با آن آشنا شوند مهارت ارتباط موثر، مهارت نه گفتن، مهارت مقابله با هیجان و استرس و.. است .
حمزه دهقان زاده ، مدرس این کارگاه با معرفی انواع مخدرهای رایج ، به بیان علائم و نشانه‌ها و مشکلات ناشی از مصرف پرداخت و افزود: مواد مخدر صنعتی با شیوع قابل توجه و سهولت مصرف، به خطری جدی برای نسل جوان تبدیل شده است. 
همچنین خاطر نشان کرد : تقویت زیرساخت‌های مبارزه با موادمخدر اعم از افزایش مهارت‌های زندگی، ایجاد نشاط و شادابی ، گسترش امکانات تفریحی و غیره به‌عنوان زیربنای روش‌های زندگی در هر جامعه می‌تواند ارتقای پیشگیری و مقابله در مورد آسیب‌های اجتماعی ازجمله اعتیاد به مصرف موادمخدر صنعتی و داروهای روانگردان را افزایش دهد. 
سرپرست جمعیت هلال احمر شمیرانات در پایان گفت : ارتقاء آموزش و دانش همگانی و استفاده درست از رسانه‌ها جهت آگاهی دادن به شهروندان در مورد خطرات مواد مخدر یکی از راهکارهای مفید جهت پیشگیری از اعتیاد است.
شایان ذکر است این کارگاه با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی با حداقل ظرفیت و به میزبانی جمعیت هلال احمر منطقه ۴ شمیرانات برگزار شد و در پایان با اهدای یادگاری با شعاری علیه اعتیاد اعضا بدرقه شدند. 

 
  • نوشته شده
  • در شنبه 9 مرداد 1400
  • توسط جمعیت هلال احمر فرمانداری شمیرانات استانداری تهران
  • تعداد بازدید 60