En
تاریخ : چهارشنبه 6 مرداد 1400
کد 5612

برگزاری کارگاه مبارزه با بیماری ایدز در جمعیت هلال احمر منطقه ۴ شمیرانات

رئیس جمعیت هلال احمر شمیرانات گفت : مهمترین عامل در کنترل و پیشگیری از بیماری ایدز آموزش و ارتقای سطح آگاهی جامعه در ارتباط با راه انتقال بیماری و پیشگیری از این بیماری است.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شمیرانات؛جمال شریفی رئیس جمعیت هلال احمر شمیرانات اظهار کرد :کارگاه مبارزه و پیشگیری  از ایدز در قالب طرح "شوق رویش" با هدف افزایش آگاهی و مهارت اعضا با بیماری ایدز و راه های پیشگیری و کنترل آن به همت جمعیت هلال احمر منطقه ۴ شمیرانات برگزار شد.
وی خاطر نشان کرد : بهترین راه برای مهار ایدز و ممانعت از تحمیل هزینه های سنگین به افراد ، خانواده ‏ها، دولت و اجتماع، هم از لحاظ اقتصادی و هم فشارهای روانی ، جلوگیری از شیوع این بیماری و لزوم آگاه سازی نوجوانان و جوانان و ارکان خانواده ها به عنوان یک مسئله قابل ملاحظه ، بدون تعصب و فرافکنی و توجه به معذوریت های اخلاقی، در دستور کار مراکز آموزشی قرار گیرد.
برهمین اساس امور جوانان جمعیت هلال احمر منطقه ۴ شمیرانات نسبت به آگاه سازی و آموزش به فرزندان این مرز و بوم در خصوص مسائلی که سلامت ارکان خانواده ها را تهدید می کند دنبال خواهد کرد.
شریفی با اشاره به اینکه مهمترین عامل در کنترل و پیشگیری از بیماری ایدز آموزش و ارتقای سطح آگاهی جامعه در ارتباط با راه انتقال بیماری و پیشگیری از  این بیماری است تصریح کرد: با توجه به لزوم اطلاع ‌رسانی مناسب و بهنگام و  آگاهی و هوشیاری جامعه این برنامه برگزار و با استقبال قابل توجهی روبرو شد و همچنین درخواست ادامه این گونه برنامه های آموزشی را داشتند. 
وی در پایان گفت : در این کارگاه آموزشی ، همچنین به بیان اصول پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های ایدز و هپاتیت، بر خود مراقبتی و پرهیز از رفتارهای پرخطر و لزوم رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و آشنایی با عوامل خطر تاکید شد و در ادامه نیز به سوالات حاضرین در این کارگاه آموزشی پاسخ داده شد.
شایان ذکر است این کارگاه با حداقل ظرفیت و با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و رعایت فاصله مناسب اجتماعی برگزار شد. 


 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 6 مرداد 1400
  • توسط جمعیت هلال احمر فرمانداری شمیرانات استانداری تهران
  • تعداد بازدید 7