En
تاریخ : سه شنبه 15 تير 1400
کد 5588

مشارکت داوطلبانه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در طرح ملی واکسیناسیون کلانشهر تهران در باغ موزه دفاع مقدس

  رئیس جمعیت هلال احمر شمیرانات از افتتاح طرح مشارکت داوطلبانه دانشجویان کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در طرح ملی واکسیناسیون همگانی در باغ موزه دفاع مقدس تهران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شمیرانات؛جمال شریفی رئیس جمعیت هلال احمر شمیرانات اظهار داشت : دراین مراسم دکتر شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت مجلس ، دکتر زالی فرمانده ستاد کرونا ، دکتر محمدی نیا رئیس شبکه بهداشت شمال تهران ، دکتر امام هادی معاون دانشجویی و فرهنگی ، دکتر بهادری معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و جمعی از مسئولین هلال احمر شمیرانات حضور داشتند.
 شریفی در خصوص اجرای این طرح گفت : اعضای کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی تهران از روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا ، با توجه به وظایف و رسالت خود ، همراه با جهادگران عرصه سلامت به مقابله با این ویروس پرداخته و از طرق مختلف نسبت به جذب دانشجویان داوطلب و آگاه سازی مردم فعالیت هایی در این زمینه را را انجام دادند ، این طرح داوطلبانه که به صورت رسمی در روزچهارشنبه در موزه دفاع مقدس تهران افتتاح گردید.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات ضمن تقدیر از فعالیت‌های داوطلبانه اعضای جوانان و کانون های دانشجویی جمعیت هلال احمر در مواقع بحرانی گفت : هدف از راه‌اندازی کانون های دانشجویی هلال‌احمردر دانشگاه ها افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های اجتماعی و ارائه آموزش‌های لازم به آنان به‌منظور آمادگی کامل جوانان به هنگام بروز حوادث طبیعی و غیرمترقبه است .
شایان ذکر است در شرایط کرونا ، اعضای داوطلب جوانان جمعیت هلال احمرشمیرانات در کنار سایر ارگان‌ها ، اقدامات و خدمات ارزنده ای را به منظور پیشگیری و کنترل شیوع بیماری کرونا در سطح شهرستان شمیرانات انجام داده اند.

وی ضمن اشاره به تعطیلی آموزش های حضوری در اثر شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت : عدم حضور دانشجویان در دانشگاه ها شور و اشتیاق را از محیط دانشگاه و مسئولین گرفته است که امیدواریم هرچه سریعتر با انجام واکسیناسیون شاهد بازگشایی مجدد دانشگاه ها و برقراری آموزش های حضوری باشیم ، هلال احمر نقش ارزنده ای در بحران ها به عهده دارد و با سابقه خوبی که در بحث واکسیناسیون به عهده داشته اند بنابراین در این زمینه کمک مناسبی به حوزه بهداشت و درمان پزشکی خواهند کرد. 

این مقام مسئول با تاکید بر همکاری دو جانبه میان دانشگاه و جمعیت هلال احمر بیان کرد : دانشگاه ظرفیت علمی بسیار خوبی در این شهرستان است که باید از آن بهره گیری شود . در دوران کرونا نه تنها فعالیت اعضای کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه کم نشد بلکه ارائه آموزش ها به صورت غیر حضوری بوده ، که با تلاش مسئول واحد جوانان هلال احمر شمیرانات و  همکاری قابل تحسین حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی این دانشگاه ، فعالیت های کانون دانشجویی هلال احمر در بستر فضای مجازی استمرار یافت که دانشجویان نیزاستقبال خوبی از این خصوص را داشتند.

دکتر امام هادی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران نیز ضمن تاکید بر لزوم فراگیری مباحث امداد و نجات برای همگان به ویژه دانشجویان بیان کرد : امیدواریم طبق سنوات گذشته با همکاری جمعیت هلال احمر شمیرانات ، دوره های آموزشی مفیدی در سطح دانشگاه برگزار کنیم. 
 وی خاطر نشان کرد : هلال احمر در مواد بسیاری یاریگر فعالیت‌های وزارت بهداشت است و این دو نهاد می‌توانند همدیگر را تقویت کنند با توجه به اینکه کشور ما کشوری حادثه‌ خیز است و این ارتباط تنگاتنگ می‌تواند بسیاری از مشکلات را در آینده حل کند و زمینه‌ ساز هم‌افزایی در امدادرسانی و اقدامات اثربخش در حوزه‌های مختلف باشد . همچنین فعالیت کانون‌ دانشجویی هلال احمر این دانشگاه هم‌ راستا با رسالت سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جهت اقدامات و فعالیت‌های بشردوستانه ، امدادی و عام‌المنفعه است و در سال‌های گذشته رشد بسیار خوبی هم در بین کانون‌های دانشجویی هلال احمر در دانشگاه‌های علوم پزشکی و هم در تعداد اعضای فعال این کانون‌ها را شاهد بودیم.
انتهای پیام / 2010
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 15 تير 1400
  • توسط جمعیت هلال احمر فرمانداری شمیرانات استانداری تهران
  • تعداد بازدید 13