En
تاریخ : چهارشنبه 7 مرداد 1394
کد 552

باید به کشاورزان یارانه داده شود تا تولید کشاورزی روزافزون شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: برای روستاهایی که جمع مشارکتی داشته باشند وام‌هایی به ارزش 4 میلیارد تومان و با کارمزد 3 درصد ارایه می‌شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات ،سیدابوالفضل رضوی جشنواره گیلاس که در شهرستان شمیرانات برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه کشاورزی در کشور ما مظلوم است چرا که کشاورزان با زحمات بسیار زیاد با درآمد بسیار ناچیزی روبرو هستند.

وی با اشاره به اینکه کشاورزی و روستاها مراکز مهم تولید و پایگاه مهم اقتصاد مقاومتی در کشور هستند گفت: به این قشر کمتر توجه شده است و دولت نیز تمام پتانسیل خود را در این بخش برای ارایه خدمات بهتر گذاشته است.

رضوی بیان داشت: ارزش افزوده‌ای که از بخش کشاورزی کسب می‌شود حداقل ممکن است و امیدواریم در برنامه ششم توسعه که معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری مسئولیت شورای برنامه‌ریزی توسعه روستا، عشایر و بخش‌های کم‌درآمد را برعهده دارد به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور افزود: باید به کشاورزان یارانه داده شود تا تولید کشاورزی روزافزون شود.

وی اظهار داشت: باید شرکت‌های دانش‌بنیان در روستاها مستقر شوند تا بتوانیم درآمد از این بخش را افزایش دهیم به عنوان مثال از اسانس یک کیلو گل محمدی کیلویی 18 هزار دلار به فروش می‌رسد و اسانس زعفران نیز کیلویی 20 هزار دلار در بازارها فروخته می‌شود و این در حالی است که 94 درصد تولید زعفران در کشور ما است ولی سود آن را کشورهایی که دانش آن را دارند می‌برند.

وی با اشاره به اینکه باید به افزایش برداشت در هکتار نسبت به میوه‌های درختی اقدام کرد گفت: نحوه چیدن میوه‌ها کاهش هزینه تولید را به دنبال دارد.

وی درباره اقدامات دولت تدبیر و امید در بحث کشاورزی و روستاها اظهار داشت: برای روستاهایی که جمع مشارکتی داشته باشند وام‌هایی به ارزش 4 میلیارد تومان و با کارمزد 3 درصد ارایه می‌شود که وثیقه این وام نیز کارت یارانه آنها است که البته تا 3 سال نیازی به برداشت از کار یارانه نیست و اگر درسال چهارم اقساط آن پرداخت شد باز هم از کارت یارانه آنها استفاده‌ای نمی‌شود.

رضوی ادامه داد:  در روستاهایی که مشارکتی نباشند نیز وام‌هایی با کارمزد 10 درصد ارایه می‌شود که این اقدامات در راستای افزایش تولید و توجه بیشتر به بخش کشاورزی است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: متاسفانه در سال 92 به دلیل سیاست‌های غلطی که در سال 91 اعمال شد 6 میلیون تن واردات گندم داشته‌ایم که امسال با خرید تضمینی که دولت انجام داد تنها یک میلیون تن واردات گندم خواهیم داشت.

وی ادامه داد: بیمه روستاییان و عشایر نیز پیگیری شده است و در آینده تمامی روستاییان و عشایر از بیمه برخوردار خواهند شد.

 


  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 7 مرداد 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 323