En
تاریخ : سه شنبه 6 مرداد 1394
کد 548

رفع تصرف ۵۹۰۰ متر مربع از اراضی ملی در بخش رودبار قصران

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات از رفع تصرف یک قطعه از اراضی ملی به مساحت ۵۹۰۰ متر مربع در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی دربخش رودبارقصران این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات بیژن مقیمی با اعلام این خبر گفت: پس از مدتها پیگیری های حقوقی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات ، سرانجام حکم رفع تصرف یک قطعه از اراضی ملی منطقه حفاظت شده البرز مرکزی از مراجع قضایی اخذ شد.

وی با اشاره به اینکه صبح امروز و در راستای اجرای حکم صادره، یک قطعه از اراضی ملی به مساحت ۵۹۰۰ متر مربع شامل ۲ ساختمان، ۲ استخر و ۹ ردیف تراس بندی به طول ۱۰۰ متر در بخش رودبار قصران توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات با همکاری عوامل نیروی انتظامی رفع تصرف شد، افزود: خوشبختانه امروز پس از سالها دست متخلفان از این اراضی ملی کوتاه شد و حقوق مردم به بیت المال بازگشت.

مقیمی در پایان خاطرنشان کرد: پیگیری پرونده سایر اراضی این منطقه با توجه به حساسیت منطقه به جهت زیستگاههای حیات وحش و همچنین اکوسیستم خاص طبیعی در اولویت کاری این اداره قرار داشته و قطعا پس از حصول نتیجه، با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.


  • نوشته شده
  • در سه شنبه 6 مرداد 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 219