En
تاریخ : سه شنبه 6 مرداد 1394
کد 547

اصلی ترین و مهمترین رکن امنیت خود مردم هستند

عزت الله خانمحمدی در مراسم تودیع و معارف سرکلانتر یکم فاتب شهرستان گفت: اصلی ترین و مهمترین رکن امنیت خود مردم هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات عزت الله خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات در مراسم تودیع و معارفه سرکلانتر یکم فاتب شهرستان شمیرانات با بیان اینکه بازنشستگی به معنی ترک سنگر نیست  بلکه  تغییر شرایط و نحوه خدمت به کشور و نظام  اسلامی است و دوره پایان خدمت رسمی با سوابق روشن ، مثبت و موثر موجب افتخار یک خادم صادق نظام است  و فطعا اینگونه بازنشستگی افتخار است گفت: سربازان و خادمان نظام در هر حال  و موقعیت نقش سربازی خود و خدمت به مردم و انتقال تجربیات به جوانان را به بهترین نحو ایفا خواهند کرد ، از 33 سال تلاش صادقانه و خالصانه سرهنگ رضایانی در نیروی انتظامی تقدیر و تشکر کرد.

خانمحمدی افزود: سرهنگ رضایانی در این 33 سال در تمام مسئولیت های خود به خوبی درخشیدند و در این مدت 7-8 سال خدمت گذاری که در شهرستان  شمیرانات مسئولیت داشتند فعالیت و تلاش های شبانه روزی ایشان مورد توجه بوده است و در این مدت دو سال مسئولیت اینجانب در شهرستان  نیز شاهد حضور و ایفای نقش بایسته و شایسته وی بوده ایم.

وی گفت: حضور در حدود 200 جلسه شورای تأمین به عنوان عضو ثابت و قانونی، اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم در مراسمات و مناسبات مختلف و دغدغه هایی که در تأمین امنیت مردم داشتند قطعاً شایسته تقدیر خواهد بود.

فرماندار شمیرانات با اشاره به تعامل خوب و مثبت سرهنگ رضایانی با مقامات قضایی، امنیتی ،انتظامی و اطلاعاتی و نهاد حاکمیتی فرمانداری به عنوان نماینده دولت اذعان داشت: سرهنگ رضایانی و همکاران محترم برای تأمین آسایش مردم ، آسایش خود و خانواده خود را سلب کرده وبا شجاعت، شهامت، صداقت وتلاش شبانه­روزی نقش سربازی خود را ایفا کردند.

وی گفت: خوب و بد آثار و اقدامات نهادها و دستگاه های اجرایی شهرستان به لحاظ وجود وضعیت و شرایط سیاسی ،اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ویژه ای که دارد علاوه بر پی آمدهای استانی ،کشوری،بازتاب جهانی نیز دارد لذا انجام بهینه ماموریت های مسئولان محترم شهرستان از حساسیت و اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

فرماندار شمیرانات بیان داشت: وزن امنیتی بالای شهرستان و تأمین امنیت آن نیازمند همت، جدیت و ایثار است که به رغم کمبود امکانات و وجود بعضی کلانتری های زیر مجموعه با 30% ظرفیت نیروی انسانی و امکانات محدود ، این سرکلانتری با بهره­گیری از توانمندی ها و هم­پوشانی که با سایر دستگاه های مرتبط شهرستانی و استانی داشته  است و عهده آن به خوبی بر آمده است.

وی با بیان اینکه امنیت پایدار با پایداری امنیت متفاوت است تصریح کرد: برای پایداری امنیت چند رکن داریم که اصلی ترین ومهم ترین آن مردم هستند. که در صورت بهره گیر ی از رویکرد مردمی ، جلب و جذب نظر آحاد مردم  و ایفای نقش محوری برای پشتیبانی از نظام  برای پایداری امنیت بسیار تاثیر گذار و ماندگار خواهد بود.

خانمحمدی با اشاره به نقش بی بدیل مردم در تأمین امنیت و تأکید امام راحل عظیم­الشأن و رهبر معظم انقلاب بر نقش مردم گفت: اگر این انقلاب شکست نخورد و در جنگ با بیش از 27 کشور جهان از پای درنیامد و ذره­ای عقب نشینی نکرد،ماند و پیشرفت کرد و جایگاه و نقش تعیین کننده در معادلات جهانی پیدا کرد، میسر نبود مگر به برکت هدایت و راهبری رهبر فقید و عظیم الشان انقلاب اسلامی،حضرت امام خمینی(ره)، ایثارگری و خون مقدس شهدا، رهبری مقتدرانه و مدبرانه رهبر معظم انقلاب و حضور قدرتمندانه  مردم در صحنه های مختلف.

وی همچنین افزود: اگر 1+5 و قدرت های جهانی درمقابل ایران زانو می زنند و به خاطر ایستادگی مردم، هدایت و حمایت رهبر معظم انقلاب، خون شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی و شهدای هسته ای، تلاش دانشمندان و پیروی از خط ترسیم شده توسط امام راحل(ره) بوده است.

خانمحمدی با اشاره به پیروزی اخیر درمذاکرات بیان داشت: این پیروزی وقتی جلوه پیدا می کند که جان کری بعد از مذاکرات در اعترافات خود از قدرت ایران عنوان می کند:1- تحریم ها  نتوانست ملت و کشور  ایران را وادار به عقب نشینی و شکست  نماید. 2- گزینه نظامی  نیز بر ایران اثر گذار نیست،3-  ایران به دانش هسته ای دست پیدا کرده است و اگر به سمت تولید بمب اتمی نرفته است  بخاطر اعتقاد و اینکه نخواستند این کار را بکنند.لذا این نوع اظهارات عملا یک پیروزی برای  ایران اسلامی است.

وی بابیان اینکه این امنیت به لطف حضور مردم بوده و مردم در آن نقش محوری داشته اند ابراز امیدواری کرد این روند که با درایت مقام معظم رهبری در حال هدایت است، با پشتیبانی مردم دوام پیدا کند.

وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری درپایان امسال بیان داشت: به لطف خدا تاکنون در سیاست خارجی موفق بودیم و برای موفقیت در سیاست داخلی و حضور هرچه بهتر مردم در انتخابات و رقم خوردن حماسه حضوری دیگر، تأمین امنیت عمومی برای ما مهم است.

وی با بیان اینکه با بررسی مجموعه شرایط شهرستان شمیرانات از نظر جمعیتی ،سرزمینی ،مناطق  بسیار با اهمیت ،ساختار فرهنگی ، اجتماعی ،سیاسی و اقتصادی ویژه و اینکه یک شهرستان مستقل است و در گذشته نیز منطقه انتظامی بوده است، انتظار داریم مسئولین محترم  تصمیم در جهت تقویت ساختار  و توانمند سازی  و ارتقای  سرکلانتری  شهرستان اقدام نمایند.

وی در پایان ضمن تشکر از خدمات صادقانه و بی شائبه جناب سرهنگ رضایانی برای ایشان درعرصه های مختلف زندگی آرزوی موفقیت نموده و برای جناب سرهنگ حسنوند سرکلانتر جدید یکم فاتب نیز توفیق در خدمت را آرزو کرد.


 

 

 


  • نوشته شده
  • در سه شنبه 6 مرداد 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 1958