En
تاریخ : چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400
کد 5465

پوستر اولین جشنواره ادبی «پنجه آفتاب» رونمایی شد

مراسم رونمایی از پوستر اولین جشنواره مجازی خوانش متون نظم و نثر کهن ادبیات فارسی «پنجه آفتاب» برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران، طی مراسمی با حضور احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، مرتضی قاسمی معاون توسعه مدیریت و منابع، مرضیه محرابی معاون امور فرهنگی و رسانه ای و عبدالرضا علی پناه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات، از پوستر اولین جشنواره مجازی خوانش متون نظم و نثر کهن ادبیات فارسی «پنجه آفتاب» رونمایی شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در این مراسم در خصوص اهمیت پاسداشت زبان پارسی گفت: مهمترین و زیربنایی ترین کار در حوزه فرهنگ و هنر پاسداشت زبان فارسی است که هویت ما را مشخص و تعیین می کند
جاودانی ادامه داد: معمولا تمدن ها را با نمادهایشان می شناسند و ما بواسطه بزرگان ادبیات مان به دنیا معرفی شدیم . در حقیقت در تمام دنیا ایرانیان را با حافظ، سعدی، مولوی، فردوسی و نظامی می شناسند به طوری که درخشش این چهره ها اینقدر زیاد است که کشورهای تازه متولد شده علاقه مند هستند شعرای ما از جمله مولوی و فردوسی  را به نام خود  معرفی کنند.
وی در ادامه بیان کرد: متاسفانه ما فردوسی را به فراموشی سپردیم در حالی که کشورهای همسایه برای پاسداشت فردوسی برنامه های مفصلی برگزار می کنند و حتی فرزندانشان را با نام هایی که در شاهنامه آمده نامگذاری می کنند.
در ادامه مرضیه محرابی معاون امور فرهنگی و رسانه ای ضمن تشکر از مدیرکل و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات، توجه به مسائل فرهنگی و ادبی را از سیاست های معاونت فرهنگی اداره کل دانست و تاکید کرد در سال جاری، برنامه های فرهنگی متنوعی در شهرستان های استان تهران اجرا خواهد شد.
مرتضی قاسمی معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل نیز با تاکید بر این که توجه به حوزه فرهنگ به خصوص شعر باعث تلطیف فضای اداری می شود، برگزاری محافل ادبی را رویدادی مهم و تاثیرگذار در این حوزه دانست.
در ادامه مراسم، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات ضمن تشکر از مدیرکل و معاونان شان برای حمایتی که از اجرای این جشنواره کردند بیان داشت: ایده اصلی اجرای این جشنواره از جایی آمد که ما متاسفانه می بینیم که بسیاری از دانشجویان در خوانش شعر مشکل دارند و هدف اصلی از برگزاری این جشنواره توجه جوانان و نوجوانان ما به ادبیات فارسی و بزرگان ادبی ایران زمین است .
علی پناه در ادامه گفت: انشاء اله این جشنواره بتواند در حفظ ارزش گرانبهای ادبی و ایجاد علاقه و ترغیب در بین جوانان و اقشار جامعه با رویکرد درست خوانی و فهم صحیح متون ادبی مؤثر باشد
گفتنی است اولین جشنواره ادبی «پنجه آفتاب» به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و با همکاری معاونت امور رسانه ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از 28 اردیبهشت ماه آغاز می شود و تا 10 تیر ماه ادامه دارد و مراسم اختتامیه این جشنواره در هفته آخر تیرماه برگزار می شود.

 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400
  • توسط اداره فرهنگ و ارشاد فرمانداری شمیرانات استانداری تهران
  • تعداد بازدید 16