En
تاریخ : چهارشنبه 31 تير 1394
کد 541

پیروزی هسته ای اخیر مرهون مقاومت مردم، حمایت و هدایت رهبری، تلاش و ایثار دانشمندان و خون مقدس شهدای گرانقدر هسته ای ایستادگی، مبارزه و مجاهدت تیم مذاکره کننده هسته ای است

خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات: حمایت ،هدایت و تذکر های مقام معظم رهبری نقش بسزایی در موفقیت تیم مداکره کننده هسته ای داشت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات عزت الله خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات در شورای اداری این شهرستان با بیان این مطلب که هر درختی برای باروری و رشد نیاز به آبیاری دارد، افزود: اگر محرمی شکل میگیرد، نهضت عاشورای شکل میگیرد  و اگر دین  پا گرفت ، اینها همه  به خاطر بقای دین اسلام و آئین و رحمانیت پیامبر مکرم اسلام،  که با بذل جان و شهادت حضرت علی(ع)، سیدالشهداء (ع)  و خون های ریخته شده به پای اسلام بوده است.

خانمحمدی رشد و شکل گیری  اسلام را مرهون قیام عاشورا و خون شهدای کربلا دانست و ضمن تجلیل و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هسته ای، اظهار داشت:  پیروزی هسته ای اخیر نیز مرهون خون شهدای گرانقدر هسته ای است .

وی با اشاره به انجام مذاکرات در دوران سازندگی، زمان دولت اصلاحات و در دولت های نهم و دهم ، گفت:  برنامه ای که برای حفظ منافع نظام ، کشور و ملت ، با اراده و برنامه سیاسی صورت گرفت در دو سال اخیر و دوران دولت تدبیر و امید بوده است.

فرماندار شهرستان شمیرانات ، ایستادگی ، مقاومت و خواست میلیونی ملت  شریف ایران را  نقشی بسیار تعیین کننده در این موفقیت دانست و بیان داشت: تحمل شرایط سخت تحریم ، تورم و گرانی ها، شداید و سختی ها، حمایت از دولت و نظام و گوش به فرمان رهبری عالیقدر بودن ، همه و همه حاکی از نقش برجسته مردم در این موفقیت و پیروزی است.

خانمحمدی با اشاره به حضور مردم در تمام مناسبات و صحنه ها از قبیل 22 بهمن و روز قدس  و لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب، از حمایت های بی دریغ مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده تقدیر و تشکر نمود و تصریح کرد: اگر حمایت رهبر از تیم مذاکره کننده هسته ای، ورود و نقش آفرینی ایشان نبود ، مسیر مذاکرات هرگز هموار نمی­شد و حمایت های ایشان بود که باعث حضور شجاعانه و  مقتدرانه تیم دیپلماسی کارآمد و قدرتمند هسته­ای در مذاکرات شد.

وی حمایت ، هدایت ،تذکر ، ترسیم چارچوب خطوط قرمز  جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات از سوی رهبر معظم انقلاب را نقطه قوت حمایتی برای تیم مذاکره کننده و هشدار برای 1+5 خواند و افزود:  این حمایت یک  اخطار برای  جهانیان داشت و آن اینکه دشمن بداند که ایران اسلامی با عراق ، افغانستان، سوریه و لیبی و سایر کشورها فرق میکند، ایران اسلامی با تقدیم صدها هزار شهید  و 8 سال مقاومت در برابر ابرقدرت­ها و بیش از 27 کشور جهان در دوران دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک خود را تسلیم دشمن نکرد.و لذا انسجام و استحکام مواضع نظام و دولت از طریق آقای دکتر ظریف و تیم مذاکره کننده کاملاً مشهود بوده است.

خانمحمدی با تاکید بر این مطلب که افراط گرایان و تفریط منشان همواره به عنوان مزاحم مسیر رشد انقلاب  بوده اند اذعان داشت: تهاجمات و تخریب های بسیاری بر علیه تیم مذاکره کننده صورت دادند که مقام معظم رهبری با تدبیر و وردود به موقع در برابر این تخریب ها  و افراط گری ها ایستادند و به دوست و دشمن فهماندند که تیم مذاکره کننده متشکل از افرادی شجاع، امین، مورد اعتماد و فرزندان غیور ملت هستند.

فرماندار شمیرانات  با اشاره ایستادگی و نقش آفرینی بی نظیر رهبر معظم انقلاب در برابر مثلث شوم ارتجاء منطقه به رهبری عربستان، آمریکا و اسرائیل و جلوگیری مقتدرانه ایشان از زیاده خواهی های آمریکا گفت: بنای این مثلث شوم و آمال و خواسته های غرب به رهبری آمریکا از کار انداختن ماشین هسته ای ایران و از بین بردن تمام جزئیات و پیچ و مهره های آن بود به گونه ای که دیگر قابل بازسازی نباشد.

وی با مجاهدت خواندن حضور تیم مذاکره کننده در عرصه مذاکرات بیان داشت:  سربازان و سرداران عرصه دیپلماسی مانند رزمندگان 8 سال دفاع مقدس با شجاعت تمام  از مواضع و منافع ایران اسلامی دفاع کرده و به حول قوه الهی پیروز نیز شدند.

خانمحمدی با بیان این جمله از امام راحل عظیم الشان که حفظ نظام از اوجب واجبات است، ورود مقام معظم رهبری را در دفاع از تیم  مذاکره کننده و مذاکرات جهت ماندگاری نظام عنوان کرد و و با اظهار این مطلب که ما به عینه صراحت ، صداقت و عدم اعتماد به آمریکا را در کلام رهبر معظم انقلاب دیدیم، تصریح کرد: دشمن از قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران می­ترسد به همین علت است که نمیخواهند بگذارند ما در عرصه هسته ای موفق باشیم.

وی با اشاره به شجاعت دولت و ریاست محترم جمهور گفت: مردم به برنامه های دولت تدبیر و امید رای داده­اند و  دولت نیز با انتخاب تیم شجاع و امانتدار مذاکره کننده جواب رای و اعتماد ملت ایران را داد و به بخشی از وعده خود عمل کرد.

خانمحمدی ادامه داد : الان نیز به برکت خون شهدا ، امام راحل عظیم الشان و رهبری مقتدرانه و مدبرانه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای به اینجا میرسیم که تیم مذاکره کننده محکم و مقتدر پای میز مذاکره حاضر شده و قدرت های برتر جهان را تسلیم خواست ملت ایران میکند.

خانمحمدی با بیان اینکه ترجمان منطق گفتمان، گفتگو و مذاکره در زمان خود و حضور شجاعانه و مقتدرانه  در  این عرصه است که در این خصوص ایران اسلامی توسط نیم مذاکره کننده به دنیا فهماند که منطق گفتگوی ایران برتر است و این خود یک پیروزی بزرگ در جهان متوحش می باشد، افزود : رهبران رژیم صهیونیستی این توافق را اشتباه بزرگ تاریخی غرب و شکست اسرائیل میدانند و از این توافق ناراضی هستند و این خود دلیل روشنی مبنی بر توفیق ایران اسلامی می­باشد.

خانمحمدی با تاکید بر این مطلب که سیاست دولت مبتنی بر اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری است، اظهار داشت از حدود 150 میلیارد دلار مطالبات ما از جهان حدود 23 میلیارد دلار آن از سه کشور آسیای کره ، ژاپن و امارات است.

وی با اشاره به افت شدید قیمت نفت از حدود 110 دلار در زمان دولت دهم به زیر 50دلار در زمان دولت یازدهم تصزیح کرد: دولت تدبیر و امید در این شرایط  کشور را اداره نموده و شادی و نشاط را به میان مردم آورده است به طوری که امید را در چهره هموطنان و یاس و ناامیدی را در چهره دشمنان میبینیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به جابجایی های صورت گرفته در سطح مدیران شهرستان برای مدیران قبلی سلامتی و موفقیت  و برای مدیران جدید توفیق در عرصه خدمت را آرزو کرد. و همگرایی و همدلی میان مسئولان شهرستان را قابل توجه و تامل خواند.

وی از امسال به عنوان  سال سیاست داخلی و خارجی یاد کرد و افزود: با توجه به اتفاقات اخیر در سیاست خارجی بحول قوه الهی تاکنون موفق بودیم  و در سیاست داخلی  نیز با توجه به انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در اسفند ماه سال جاری ،هماهنگی های خوبی صورت گرفته و انشاءالله مردم رشید ایران با حضور حداکثری مردم و خلق حماسه سیاسی دیگر در آن نیز موفق خواهند بود.

 وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در آواخر سال گذشته در خصوص حفظ و صیانت از منابع طبیعی اظهار داشت: بعد از فرمایشات ایشان اقدامات خوبی را در این خصوص در شمیرانات انجام گرفت که از آن جمله میتوان احداث پارک 1200 هکتاری  یاس در شمال شرقی تهران و توسط شهرداری منطقه یک و همکاری سازمان زیباسازی و فضای سبز شهرداری تهران را نام برد که در یک مدیریت جهادی ظرف 45 روز احداث و آماده بهره برداری شد.

خانمحمدی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص رفع تصرف اراضی ملی و دولی از چنگال متعرضین به بیت المال اذعان داشت : در یکسال گذشته چیزی در حدود 160 هکتار  اراضی ملی و زیست محیطی و دولتی با ارزشی بالغ بر 5/8 میلیارد تومان به خزانه دولت بازگشته است.

فرماندار شهرستان شمیرانات گفت در آخرین اقدام صورت گرفته و به کمک دادگاه رودبار قصران ، پیگیری و اقدامات امور آب شهرستان، همکاری و هماهنگی نیروی انتظامی و امنیتی، بخشداری و شهرداری و مردم خوب منطقه پروژه ای که اقدام به انحراف مسیر رودخانه و سند سازی نموده بودند در مساحتی در حدود 40 هزار متر مربع و ارزشی بالغ بر 300 میلیارد تومان رفع تصرف شد.

خانمحمدی افزود : در توسعه فضای سبز نیز برآوردی حدود 1500 هکتار  انجام شده که این اراضی در اختیار  شهرداری ها منطقه یک، لواسان، فشم و شمشک برای احداث تفرجگاه قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اقدامات فرهنگی صورت گرفته از مسئولین برگزاری برنامه فصل شیدایی که به همت سپاه ناحیه جماران و  با حمایت شهرداری منطقه یک انجام شد تقدیر و تشکر کرد.

خانمحمدی با بیان اینکه در سه ماه اول سال 94 تا به حال 30 میلیارد  تومان پروژه به بهره برداری رسید اظهار داشت : به رغم بودجه محدود ، در سال گذشته چیزی در حدود 100 میلیارد تومان فقط افتتاح پروژه داشتیم که البته پروژه های دیگری هم اجرا شده که افزون بر این رقم می باشد و امسال نیز با عنایت خدا و همت مسئولین اجرایی این رقم افزایش خواهد یافت.

خانمحمدی گفت: با توجه به پتانسیل قوی شهرستان در عرصه کشاورزی و رتبه اول شهرستان در تولید گیلاس و رتبه دوم آلبالو از نظر کیفیت و کمیت، برای عرضه و معرفی توانمندی های شهرستان، قصد برگزاری جشنواره گیلاس را در هفته اول مرادماه در بخش رودبارقصران داریم.


 


  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 31 تير 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 335