En
تاریخ : چهارشنبه 24 تير 1394
کد 538

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان شمیرانات برگزارشد

نودونهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان شمیرانات با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید سعید لواسانی امام جمعه لواسانات ،عزت الله خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات و اعضای این شورا در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان شمیرانات برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات عزت الله خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات درابتدای جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان شمیرانات ضمن عرض تبریک پیروزی مردم ایران اسلامی با حضور هوشمندانه و قدرتمند تیم مذاکره کننده هسته ای تحت هدایت های مقام معظم رهبری و تدابیر و حمایت های رییس محترم جمهورپشتیبانی ملت سلحشور و صبور و سایر مسئولان ارجمند ،علما و روحانیون معزز،مراجع عظیم الشان آحاد ایرانیان عزیز و شریف،برگ زرین در تاریخ حماسی نظام مقدس جمهوری اسلامی است .

وی در ادامه افزود: با توجه به ویژگی های اقتصادی، جمعیتی، اجتماعی فرهنگی نیازمند طرح های فرهنگی راهبردی جامع و استفاده از روشهای اجرایی و اقناعی ،نهادینه سازی اخلاق مداری با رویکرد فرهنگ سازی و نیز اقدامات عملیاتی و با رویکرد بومی و شهرستانی است

وی تصریح کرد: تدوین مبانی نظری و ارائه راهکارهای اجرایی و عملیاتی با منظر بومی در حوزه فرهنگ برای شهرستان ضروری است
خانمحمدی با بیان اینکه رفع مشکلات فرهنگی نیازمند اجرای برنامه ها و فضاسازی اجتماعی مناسب است، اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی در بخش های تابعه شهرستان برای سیاست گذاری، برنامه ریزی، هدایت، تجزیه و تحلیل وضع فرهنگ عمومی در بخش هابه سرعت، تشکیل و اقدامات بایسته و موثر را انجام خواهد داد.
وی یادآور شد: در اجرای برنامه های فرهنگی باید برنامه های کاربردی و زیربنایی و تاثیرگذار و ماندگار را در نظر گرفت

وی بضاعت و ظرفیت فرهنگی شهرستان را بسیار قوی دانست و  مساجد را بستری مناسب برای انجام فعالیت های اجتماعی و فرهنگی خواند که کانون راهبری است و باید بیشترین بهره را از آن برد.

فرماندار شهرستان شمیرانات خاطر نشان کرد:طرح هایی که در حوزه  فرهنگ و به طور اخص در مورد حجاب و عفاف اجرا میشود نباید منجر به پیامدهای منفی در اذهان و افکار عمومی شود بلکه با رویکرد اجتماعی و بطریق اقناعی وهدایت گونه در جهت اصلاح  امور فرهنگ سازی با اتخاذ روش های ایجابی و اثر بخشی و بهره گیری از نیروی توانمند فکری اقدامات لازم بعمل آید.

وی فرهنگ سازی برای تغییر رفتار برخی شهروندان هنجارشکن را از مهمترین اهداف برنامه ها و اقدامات فرهنگی دستگاه های فرهنگ ساز جامعه دانست و شورای فرهنگ عمومی شهرستان شمیرانات را متولی سیاست گذاری و فعالیت های فرهنگی شهرستان معرفی نمود.

خانمحمدی گفت: فرمانداری با همه توان و امکانات از طرح های واقع بینانه  و کاربردی ادامه داد  یک درجهت فرهنگ سازی از سوی دستگاه های اجرایی در سطح شهرستان شمیران حمایت خواهد کرد.

فرماندار شهرستان شمیرانات با تقدیر از اقدامات فرهنگی ناحیه های بسیج و سپاه شهرستان وشهرداری منطقه یک رویکرد لحاظ شده مبنی بر محله محوری و روشنگری به خانواده ها و مدارس و در سطح مساجد و اصناف را از جمله برنامه های فرهنگ ساز موثر دانست.

فرماندار شمیرانات گفت: برای ساماندهی مسائل فرهنگی نیاز به فضاسازی فرهنگی و حضور و مشارکت فعال مردم در همه عرصه های فرهنگی خواهیم بود لزوما بایستی دستگاههای موثر در امور فرهنگی و برنامه ارائه دهند تا حمایت و پشتیبانی لازم بعمل آید

 


  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 24 تير 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 304