En
تاریخ : شنبه 6 تير 1394
کد 511

بازدید مهندس هاشمی استاندار تهران از بخش های شهرستان شمیرانات

افتتاح پروژه های عمرانی رودبارقصران و لواسانات توسط استاندار استان تهران

سیدحسین هاشمی استاندار استان  تهران  با حضور در شهرستان شمیرانات در مراسم بازدید از پروژه تله سیژ قله سرلوو در منطقه دربندسر که با کمک سرمایه گذاران بخش خصوصی تجهیز شده است، گفت: یکی ازویژگی های مهم این طرح در منطقه دربندسر سهیم کردن مردم در سرمایه گذاری بخش های تفرجگاهی است که کار ارزشمندی به حساب می آید.

وی با اشاره به اینکه  استفاده از همکاری سرمایه گذاران مردمی و بخش خصوصی در پروژه ها امنیت به دنبال دارد گفت: خیلی از مشکلاتی که برای سرمایه گذاری در نقاط مختلف وجود دارد،با این روش از بین می رود و دیگران را به سرمایه گذاری تشویق می کند.

هاشمی با بیان اهمیت گردشگری در استان به ویژه در منطقه شمشک و دربندسر که به عنوان شهر سبز شناخته می شوند گفت:  با هماهنگی و همکاری مدیران کل گردشگری و میراث فرهنگی ،ورزش و جوانان  استان تهران در جهت ایجاد تسهیل و حل این مشکل اقدامات لازم انجام می پذیرد.

استاندار تهران با ضروری دانستن تفریح و تفرج برای شهروندان گفت: اکثر مردم تهران در آپارتمان هستند و از فضای سبز کافی بهره مند نیستند از سوی دیگر تردد در پارک ها با هوای آلوده تهران مشکلاتی به خصوص برای بیماران به همراه دارد وجود چنین نقاط تفرجگاهی برای جمعیت 14 میلیون نفری استان تهران یک نعمت است.

وی تجهیز تفرجگاه دربندسر به هتل، برای اقامت بازدید کنندگان و گردشگران را ضروری دانست و گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی با این روشی که در تجهیز ژیست اسکی منطقه دربندسر به کار گرفته اند می توانند در مهیا ساختن سایر امکانات وارد شده و با تبلیغات ساده مردم را به حضور در این مناطق تشویق کنند.

استاندار تهران با اشاره به اهمیت ساخت و تجهیز مناطق تفریحی و تفرجگاهی برای مردم گفت: در برخی از کشورها برای استراحت مطلق مردم منطقه ای به دور از امکاناتی همچون موبایل،تلویزیون و غیره در نظر گرفته شده تا برای مردم آرامش فراهم کنند و در این منطقه از استان تهران این ظرفیت ها وجود دارد.

وی با اشاره به پیگیری طرح های تفرجگاهی منطقه شمیرانات به ویژه دربندسر و شمشک گفت: اینکه در این بخش از سرمایه گذاری مردمی استفاده شده کار مثبتی است و امیدواریم نیت سرمایه گذاران در آینده نزدیک محقق شده و منطقه شمشک و دربندسر به یک مکان اصلی در گردشگری تبدیل شود.

  استاندار تهران در این بازدید با تله کابین تا ارتفاعات 3600 متری شمشک و دربندسر حضور یافت و با اشاره به سرمایه گذاری یک میلیارد و 700 میلیون تومانی برای تجهیزات تله کابین منطقه گفت: در این  منطقه و برای تجهیز پروژه  تجهیز پیست دربندسر  تاکنون  به طور کلی حدود 7 میلیارد تومان برای تفرج مردم هزینه شده است که کاربزرگی به شمار می رود.

هاشمی با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری گفت:امیدواریم منطقه دربندسر و شمشک با همکاری سرمایه گذاران نه تنها برای استان تهران بلکه در کل کشور به عنوان شهر سبز و منطقه گردشگری ثبت شود.

گفتنی است،استاندار تهران در بازدید از بخش های مختلف شهرستان شمیرانات 7 پروژه را افتتاح کرد.

وی با حضور در منطقه شهری اوشان ،فشم ومیگون،عملیات کوه بری و تعریض بلوار امام خمینی (ره) محور فشم به میگون را افتتاح کرد.

 همچنین افتتاح پروژه بهسازی و روکش آسفالت محور "تلو" لواسان، احداث و تجهیز ساختمان چند منظوره "باستی" در .منطقه و افتتاح ساختمان شورای شهر لواسان و پل عابر پیاده از دیگر برنامه های استاندار بود.

شایان ذکر است، برای افتتاح پروژه های رودبار قصران و لواسانات در شهرستان شمیرانات که با حضور استاندار تهران انجام شد،30میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

عزت الله خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات در مراسم افتتاح پروژه قله سرلوو پیست اسکی دربند سر ،ضمن آرزوی قبولی طاعات و بهره مندی همه مسلمین از فیوضات ماه ضیافت الله ،حضور مهندس هاشمی استانداد تهران،مهندس کریمی معاون فنی عمرانی استانداری و مهدوی مشاور استاندار و مدیر کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری تهران را گرامی داشت.

خانمحمدی با بیان همکاری قابل توجه و تعامل میان اعضای شورای اسلامی و شهرداری شمشک و دربندسر ،مدیریت شهری در ساخت وساز و سرعت در انجام فعالیت های عمرانی را در این منطقه مثبت و قابل تقدیر خواند .

وی با اشاره به افتتاح 7پروژه عمرانی بالغ مبلغی معادل 300میلیارد ریال بیان داشت :این پروژه ها توسط دستگاهههای اجرائی  راه شهرسازی شهرستان و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با معادل 140میلیارد ریال ،شهرداری اوشان ،فشم ومیگون با 50میلیارد ریال اعتبار، شهرداری لواسان با مبلغی بالغ بر 40میلیارد ریال آب و فاضلاب روستایی با اعتبار 1میلیارد ریال و پروژه های شمشک دربند سر که با مشارکت مردم وبخش خصوصیبا 17میلیارد ریال  به بهره برداری می رسد اجرا گردیده است.

فرماندار شمیرانات با اشاره به رویکرد گردشگری موجود در شهرستان شمیرانات و مشکلات بخش خصوصی در افتتاح پروژه ابراز امیدواری کرد با نگاه باز آقای مهندس هاشمی استاندار تهران و نگاه ویژه دولت محترم تدبیر وامید ،این قفل گشوده شده و فتح بابی برای حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی در این منطقه باشد .

خانمحمدی با اشاره به ضایعات محور ارتباطی از زرد بند تاگردنه دیزین بیان داشت:با توجه به گردشگرپذیر بودن منطقه برای بهبود و رفاه حال مردم در منطقه و گردشگران محترم ،نیاز به نگاه و اعتبار فرااستانی در این مقوله دهیم که لزوما بایستی بر اساس طرح جامع گرشگری شهرستان  شمیرانات اقدامات  لازم بر اجرای طرح  در قالب پروژه های مورد نظر به عنل آید.

وی در خصوص خسارات ناشی ازسیل ابراز امیدواری کرد با کمک استانداری محترم و اعتبارات فرااستانی ،بتوان خسارات وارده به مردم منطقه را جبران نمود چراکه اگر بفوریت اقدامات  بازسازی محور های تخریب شده انجام نپذیرد ، در صورت  بروز حادثه  مشابه سیل سال جاری خسارات غیر قابل جبران را شاهد خواهیم بود.  • نوشته شده
  • در شنبه 6 تير 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 510