En
تاریخ : شنبه 29 شهريور 1399
کد 4534

بازدید فرماندار شمیرانات از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران

سید مهدی ساداتی، فرماندار شهرستان شمیرانات روز شنبه از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در شمال پایتخت بازدید و با مدیر این کاخ موزه به گفت‌وگو پرداخت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، ساداتی در حاشیه این بازدید بیان داشت: معماری اصیل ایرانی و شاخص‌های تاریخی این مجموعه برای شهروندان توریست‌های خارجی جذابیت بسیاری داشته و یکی اط قطب‌های مهم گردشگری پایتخت به شمار می‌آید که وظیفه ما است علاوه بر اینکه بر حفظ و صیانت از آن تلاش می‌کنیم، مردم را از ظرفیت‌های فراوانش بهرمند سازیم.
وی افزود: شاخص توسعه شمیرانات در برش شهرستانی سند توسعه استان تهران، گردشگری تعیین شده و همه ما باید در مسیر تحقق این هدف حرکت کنیم؛ لذا انتظار داریم اماکن گردشگری طبیعی، تاریخی و فرهنگی همجون کاخ‌ موزه‌های شهرستان به خوبی برای شهروندان و گردشگران داخلی و خارجی معرفی شوند تا رشد هرچه بیشتر صنعت توریسم در منطقه را شاهد باشیم.
این مقام مسئول تاکید کرد: کاخ موزه‌ها می‌توانند تاریخ و فرهنگ گذشته کشور را به خوبی برای دانش‌آموزان به تصویر بکشند؛ از این رو انتظار داریم آموزش و پرورش و مدیریت مجموعه‌های تاریخی فرهنگی شهرستان، حال که شیوع ویروس کرونا، بازدید و اردوهای علمی تفریحی را محدود و ممنوع کرده است، تدابیری اندیشیده و برای بازدید محصلان از این اماکن در بستر فضای مجازی برنامه‌ریزی کنند.
فرماندار شمیرانات یادآور شد: بحران‌ها همیشه تهدید به همراه دارند اگو این هنر ما است تا فرصت‌سازی کنیم و زمینه رشد بیشتر خود و جامعه را فراهم سازیم؛ کرونا نیز توانسته تا کشور را با سرعت بیشتری به سمت دولت الکترونیک سوق دهد؛ باید در این راستا تلاش کنیم و به جای عقب انداختن امور و محروم شدن از ظرفیت‌ها راهکارهای اجرایی پیدا کنیم.
ساداتی خاطرنشان کرد: استفاده صحیح از ظرفیت فضای مجازی صرفه‌جویی در وقت، کاهش ترددها و آلودگی و مزایای بسیاری دارد که فرزندان ما اکنون این فرصت را دارند تا با این شرایط هم‌گام شوند، و وظیفه ما است تا بستر و زیرساخت را برایشان فراهم کنیم‌

مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در باغ بزرگی به مساحت حدود ۱۱ هکتار در شمال پایتخت قرار دارد و بناهای این مجموعه متعلق به دوره های قاجار و پهلوی است.

  • نوشته شده
  • در شنبه 29 شهريور 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 14