En
تاریخ : يکشنبه 30 شهريور 1399
کد 4533

در آستانه هفته دفاع مقدس؛

ادای احترام فرماندار شمیرانات به مقام شامخ شهدای امامزاده علی‌اکبر (ع)

سید مهدی ساداتی، فرماندار شهرستان شمیرانات ظهر یکشنبه ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای عظیم‌الشان امامزاده علی‌اکبر علیه‌السلام محله چیذر، از موزه شهدای مجموعه نیز بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، ساداتی در حاشیه این برنامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، بیان داشت: گردآوری وصیت‌نامه شهدا و انتشار دانشنامه شهدا که در دست انجام است، یکی از اقدامات اساسی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به شمار می‌آید، لذا تاکید هم شده است تا این امر با دقت ویژه‌ای صورت گیرد.
وی با بیان اینکه اخلاص، در اجرای این کار رمز موفقیت است، افزود: این دانشنامه پس از تکمیل و تائید در قالب وبگاه برخط در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و نگاه به این پروژه، بین‌المللی است.
این مقام مسئول تصریح کرد: گام دیگر در مسیر نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت، استفاده از ظرفیت‌های شهرستانی برای تولید محتوا در تبیین این فرهنگ شایسته است.
فرماندار شمیرانات اظهار داشت: شهدا متعلق به هیچ حزب و جناحی نیستند و تنها مقاومت، استقامت و پایداری را به منصه ظهور گذاشتند؛ ملت ما با عشق پای انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ایستاد و تعیین کننده پیروزی دفاع مقدس بود.
ساداتی یادآور شد: بانوان نقش تعیین کننده‌ای در پیروزی جنگ تحمیلی داشتند و همچون رزمندگان در راه ایثار و جهاد گام‌ نهادند؛ امروز نیز هم‌پای مردان در تمام عرصه‌های جامعه حضور جدی داشته و این ارزش و جایگاه حقیقی زن در نگاه اسلام است که از دست‌یابی به آن خرسندیم.

براساس این گزارش، ۵۷۰ شهید گزانقدر در آستان مقدس امامزاده علی‌اکبر علیه‌اسلام واقع در محله چیذر (شمال شرقی پایتخت) به خاک سپرده‌ شده‌اند؛ این بقعه متبرکه یکی از پایگاه‌های مهم مذهبی تهران به شمار می‌آید که در مناسبت‌های مختلف با اجرای برنامه‌های متعدد میزبان جمعیت کثیری از مردم است.


 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 30 شهريور 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 32