En
تاریخ : يکشنبه 23 شهريور 1399
کد 4509

مبارزه با آفت مگس میوه مدیترانه ای در باغات میوه شمیرانات

مدیر اداره جهاد کشاورزی شمیرانات اعلام کرد: کنترل و مبارزه با مگس میوه مدیترانه ای در باغات میوه این شهرستان از مرداد ماه آغاز و همچنان ادمه دارد.
به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان شمیرانات، مسعود ایلکا روز یکشنبه افزود: مگس میوه مدیترانه (Ceratitis capitate)، یکی از زیانبارترین آفات کشاورزی در جهان است ، بسیار پلی فاژ بوده و به انواع میوه های درختی، درختچه ای، بوته ای وحتی سبزی و صیفی حمله می کند.
وی ادامه داد: این آفت چندسالی است مهمان باغات شهرستان شمیرانات است و به درختانی چون هلو، شلیل، گلابی، خرمالو و ... خسارت وارد می کند.
مدیر جهاد کشاورزی شمیرانات با اشاره به انجام پایش و ردیابی برای تشخیص حضور آفت از مردادماه گفت: این عملیات به صورت مشاهده ای درهمه مناطق از مردادماه سال جاری با همکاری کلینیک های بخش خصوصی زیرنظر اداره تولیدات گیاهی آغاز شد.
وی افزود: با مشاهده علائم شامل ریزش غیر طبیعی و... ردیابی در مناطق آلوده برای تشخیص نوسانات جمعیت و تعیین زمان مبارزه توسط نصب تله با جلب کننده های تغذیه ای و سنتزی صورت گرفت.
ایلکا تصریح کرد: تاکنون علائم خسارت به صورت موردی در روستای لواسان و منطقه سوهانک مشاهده شد که اقدامات لازم جهت کنترل از هفته دوم شهریور ماه آغاز شد؛ هم چنین اطلاع رسانی و پایش مشاهده ای در سایر روستاها نیز انجام شده است.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 23 شهريور 1399
  • توسط اداره جهاد کشاورزی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 24