En
تاریخ : شنبه 22 شهريور 1399
کد 4507

ساداتی: کاستی‌های حوزه کشاورزی شمیرانات احصا شود

فرماندار شمیرانات تاکید کرد: با توجه به اینکه زمینه کشاورزی در این شهرستان مطلوب و همچنین کشاورزان نمونه کشوری و استانی در این زمینه فعالیت دارند، بایستی بیش از گذشته به این حوزه توجه شود و مشکلات و کاستی‌های آن احصا و مرتفع شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، سید مهدی ساداتی روز شنبه در دیدار با مسعود ایلکا، رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان بیان داشت: یکی از شاخص‌های توسعه شمیرانات رونق کشاورزی است که زمینه توسعه و تولید محصولات مرغوب را دارد و معاش عمده خانواده‌های روستایی را تامین می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: در راستای توسعه این بخش بایستی به جمع‌آوری اطلاعات جامع از کاستی‌ها از طریق بازدید و تحقیق کارشناسان و گفت‌وگو با کشاورزان بپردازیم و برای رفع و تامین آنها در کوتاه‌ترین زمان برنانه‌ریزی کنیم.
این مقام مسئول همچنین بر ارائه آموزش‌‌های نوین کشاورزی و آگاهی‌ بخشی به کشاورزان در خصوص اهمیت بیمه باغات نیز تاکید کرد‌.

شهرستان شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی متشکل از شهر شمیران (منطقه یک، شمال و شرق منطقه ۲ تهران) و ۲ بخش لواسانات و رودبار قصران دارای هفت هزار و ۲۰۰ هکتار زمین کشاورزی و تولید سالانه ۱۲۹ هزار تن محصول دامی و کشاورزی در شمال و شمال شرقی تهران واقع شده است.
  • نوشته شده
  • در شنبه 22 شهريور 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 36