En
تاریخ : شنبه 22 شهريور 1399
کد 4505

از مرکز خیریه "عمل" شمیرانات تجلیل شد

مراسم تجلیل از مرکز خیریه "عمل" شمیرانات به عنوان شریک اجتماعی بهزیستی با حضور معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران، برگزار و از مدیران این خیریه تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شمیرانات، معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران روز شنبه در نشست هم اندیشی خیریه های حوزه توانبخشی در بهزیستی شهرستان شمیرانات با اشاره به ظرفیت های خوب و بهینه مراکز خیریه توانبخشی استان تهران در نیل و دستیابی به اهداف جامعه هدف توانبخشی بیان داشت: خیریه های توانبخشی سازمان بهزیستی همواره به مثابه بازوان توانا و حمایتی سازمان هستند و در شرایط فعلی همه گیری ویروس منحوس کرونا با رعایت شیوه نامه های ستاد ملی مبارزه با کرونا و دستورالعمل های ابلاغی سازمانی ویژه مراکز توانبخشی که با تلاش مضاعف توانسته اند کارنامه خوبی در ارائه بی وقفه خدمات به جامعه هدف توانبخشی ارائه کنند.
سید احمد خادم افزود: بهزیستی در همه حالات و شرایط به عنوان حامی این مراکز عمل می کند و کرونا نمی تواند مانع حمایت از مراکزی شود که به عنوان شرکای اجتماعی سازمان، وظایف ما را انجام می دهند و باید این مراکز مورد تفقد قرار بگیرند و تقدیر از مراکز خیریه به عنوان شرکای اجتماعی بهزیستی ضروری است.
معاون توانبخشی بهزیستی شمیرانات نیز هدف از برگزاری نشست را ارزیابی ظرفیت سنجی مراکز توانبخشی درخدمت رسانی به جامعه هدف توانبخشی شهرستان در شرایط فعلی کرونایی قلمداد و با اشاره به موفقیت بهزیستی در ارتباط با کنترل و پیشگیری ویروس کرونا در مراکز توانبخشی عنوان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بهزیستی شهرستان با تمام ظرفیت، اقداماتی در پیشگیری وکنترل شیوع کرونا درمراکز تحت نظارت خود انجام داده و مراکز بخش خصوصی  بصورت خود جوش و ذاتی اقدامات قابل ملاحظه ای داشته اند ولی همچنان برای تأمین اقلام بهداشتی از جمله ماسک، دستکش و موادضدعفونی کننده و ... مشکلات زیادی در مراکز توانبخشی وجود دارد که توجه ویژه‌ای را می طلبد.
محمدرضا دانش آذر در ادامه به تشریح ارزیابی های صورت گرفته و ظرفیت سنجی مراکز توانبخشی شهرستان پرداخت و اظهار داشت: مطابقت داشتن ظرفیت اسمی وتعریف شده برای مراکز توانبخشی با پذیرش مددجویان نکته ای حائز اهمیت و رعایت آن ضروری است.
گفتنی است، مرکز جامع توانبخشی معلولان ذهنی عمل وابسته به موسسه خیریه عمل در سال 1357 با حمایت مسئولین وقت کشور و مردم نیکو کار در محله زعفرانیه تهران تاسیس و در سه حیطه درمان، آموزش و نگهداری از معلولان ذهنی با فرایند توانبخشی حرفه ای معلولین آموزش پذیر و مرزی با هدف ایجاد زمینه استقلال فردی وخود اشتغالی مددجویان کم توان ذهنی فعالیت دارد.
  • نوشته شده
  • در شنبه 22 شهريور 1399
  • توسط اداره بهزیستی فرمانداری شمیرانات استانداری تهران
  • تعداد بازدید 15