En
تاریخ : يکشنبه 19 مرداد 1399
کد 4367

فرماندار: باید از ظرفیت امامزاده صالح (ع) در فرهنگ‌سازی دینی شمیرانات بهره گیریم

فرماندار شمیرانات تاکید کرد: امامزاده صالح (ع) به عنوان قطب فرهنگی استان تهران، ظرفیت مهم و نعمت این شهرستان به شمار می‌آید که ما مسئولان بایستی از آن در راستای ارتقای فرهنگ دینی منطقه بهرمند شویم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، سید مهدی ساداتی روز یکشنبه در دیدار با حجت‌الاسلام احسان بی‌آزار تهرانی، متولی آستان مقدس امامزاده صالح (ع) بیان داشت: اهالی این شهرستان مردمانی متدین، ولایتمدار و شهیدپرور هستند که احترام ویژه‌ای برای اهل بیت قائلند و مراسمات مذهبی باشکوهی که برگزار می‌کنند، گواه این مساله است. لذا وظیفه ما است تا این فرهنگ دینی بومیان شهرستان را حفظ و صیانت کنیم و از ترویج ناهنجاری‌های مختلف با استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی موجود، در منطقه جلوگیری کنیم.
وی تصریح کرد: حضور خیران نیک‌اندیش شمیرانات که همواره در شرایط سخت یار و همراه مسئولان در کمک‌رسانی به نیازمندان جامعه و تامین نیاز‌های آموزشی‌، فرهنگی، بهداشتی و ... هستند نیز نشان از روشن فکری و تدین اهالی شهرستان دارد.
این مقام مسئول گفت: تلاش خواایم کرد با گسترش فضای آستان مقدس امامزاده صالح (ع) ظرفیت پذیرش زائران و امکان برگزاری بیشتر مراسمات فرهنگی دینی را نیز فراهم سازیم.

آستان مقدس امامزاده صالح (ع)، فرزند امام موسی کاظم (ع) و برادر امام رضا (ع) در شمال تهران و در مرکزیت بازارچه سنتی تجریش واقع شده و از یک سو با تکیه و مسجد اعظم تجریش و از سوی دیگر با تکیه بزرگ تجریش همجوار است.
مراسم تعزیه خوانی تکیه بزرگ تجریش نیز در ششمین اجلاس شورای عالی ثبت کشور به عنوان میراث معنوی به ثبت رسیده است.
اکنون یک قبرستان با نام رواق معصومیه در زیرزمین آستان مقدس، آرامگاه ابدی شخصیت های مطرح کشور نظیر حسن پیرنیا یا مشیرالدوله (نخست وزیر ایران در عهد قاجار)، محمد ولی خان تنکابنی یا سپهدار اعظم (فرمانده فتح تهران و احیای مشروطیت در زمان قاجار) و سید محمد تدین (از وزرا و روسای مجلس شورای اسلامی و دانشگاه تهران در دوره قاجار و پهلوی) است.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 19 مرداد 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 27