En
تاریخ : سه شنبه 14 مرداد 1399
کد 4347

در خانه های هلال احمر شمیرانات مدیریت بحران به مردم آموزش داده می شود

معاون جمعیت هلال احمر شمیرانات اعلام کرد: خانه‌های هلال با محوریت آموزش همگانی در سراسر کشور، از جمله شمیرانات ایجاد شده و دوره‌های آمادگی در برابر حوادث در رده‌های سنی گوناگون و اقشار مختلف جامعه در این مراکز برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شمیرانات، جمال شریفی روز چهارشنبه با اشاره به راه اندازی خانه‌های هلال با هدف توسعه و گسترش آموزش‌های همگانی آمادگی مقابله با حوادث و بلایا در روستاها و شهرستان شمیرانات اظهار کرد: خانه‌های هلال با محوریت آموزش همگانی در سراسر استان از جمله روستاها ایجاد شده و دوره‌های آمادگی در برابر حوادث در رده‌های سنی گوناگون و اقشار مختلف جامعه در این مراکز برگزار می‌ شود.
وی با بیان اینکه آموزش مواردی همچون آمادگی جوامع محلی در برابر مخاطرات شایع در کشور همچون سیل، زلزله و سایر حوادث در کنار آموزش کمک‌های اولیه در دستورالعمل تشکیل خانه‌های هلال قرار گرفته است، افزود: هدف جامعه آماده در مخاطرات شامل خردسالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان هستند و افزایش دانش، مهارت و درک از خطر شهروندان، واکنش جامعه در برابر حوادث و بحران‌ها به همراه کمک به ظرفیت‌سازی و توانمند کردن جوامع محلی به ویژه در مناطق پر خطر روستایی از مهم‌ترین اهداف تشکیل خانه هلال به شمار می‌روند.
وی تصریح کرد: اصول کمک‌های اولیه و راهکارهای چگونگی مقابله صحیح با مخاطرات مختلف از محورهای اصلی فعالیت خانه های هلال است.
معاون جمعیت هلال احمر شمیرانات تصریح کرد: سه دوره تئوری و عملی برای سه رده سنی جوانان (۱۹ تا ۳۵ سال) و بزرگسالان (بالای ۳۶ سال) به صورت مجزا برگزارشد تا متقاضیان با مباحث مختلف کمک‌های اولیه و مقابله و اقدام مناسب در زمان بروز بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و حوادث غیر طبیعی آشنا شوند.
شریفی خاطرنشان کرد: این آموزش‌ها با توجه به شرایط کرونایی به صورت حضوری با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، نیمه حضوری و غیرحضوری تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 14 مرداد 1399
  • توسط جمعیت هلال احمر فرمانداری شمیرانات استانداری تهران
  • تعداد بازدید 11