En
تاریخ : دوشنبه 13 مرداد 1399
کد 4337

۹۰ درصد جمعیت استان تهران، شهرنشین هستند

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تهران بیان داشت: امروزه شاهد رشد سریع شهرها هستیم؛ بر این اساس در استان تهران ۹۰ درصد جمعیت شهرنشین و در استان‌های دیگر این آمار به ۷۵ درصد می رسد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، علیرضا طاهری نسب روز دوشنبه در جلسه تکریم و معارفه شهردار اوشان، فشم، میگون بیان داشت: علیرضا طاهری نسب افزود: مدیریت درآمد و ایجاد منابع درآمدی پایدار، مدیریت هزینه و حذف هزینه‌های غیر ضروری، و همچنین اتمام پروژه های نیمه تمام پیش از آغاز طرح های جدید، بایستی از اولویت‌های مدیریت شهری قرار بگیرد.
وی تصریح کرد: تقویت مدیریت نظارت نیز از شاخص هایی است که شهرداران باید توجه لازم به آن را داشته باشند؛ این بخش نباید محدود کننده امور شهری شود، بلکه بایستی تسهیل کننده باشد.
این مقام مسئول تاکید کرد: باید به سمت شهر هوشمند در حرکت باشیم و هوشمندسازی شهرها از اولویت مدیران باشد که توسعه پایدار در گرو تحقق این مهم است.
مدیرکل امور شهری استانداری تهران با اشاره به برگزاری جلسات به صورت ویدئو کنفرانسی خاطرنشان کرد: گرچه ویروس کرونا یک تهدید و بحران به شمار می‌آید اما بهترین قرصت برای مدیران بود تا هوشمندسازی را تقویت کنند.
طاهری نسب تصریح کرد: مدیران شهری باید اهتمام لازم در راستای افزایش تعلق خاطر و هویت شهری در بین شهروندان را داشته باشند و تحقق این مهم میطلبد مشارکت مردم را در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی داشته باشند.

براساس این گزارش، پیش از این "کامیار شعبانی" به عنوان سرپرست این شهرداری فعالیت داشت. "رضا ریاحی" نیز خدمت به عنوان فرماندار قرچک، بخشدار مرکزی ری و معاون عمرانی فرمانداری ری را در کارنامه کاری خود دارد.

اوشان، فشم، میگون از توابع بخش رودبار قصران شهرستان شمیرانات در شمال شرقی پایتخت واقع شده است.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 13 مرداد 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 22