En
تاریخ : دوشنبه 13 مرداد 1399
کد 4335

شهردار جدید اوشان، فشم، میگون معرفی شد

"رضا ریاحی" ظهر دوشنبه با حکمی از سوی استاندار تهران طی جلسه‌ای با حضور مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری به عنوان شهردار اوشان، فشم، میگون معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، سید مهدی ساداتی، فرماندار شهرستان روز دوشنبه در جلسه تکریم و معارفه شهردار بیان داشت: مسئولان اجرایی هیچ دخالتی در انتخاب شهرداران نداشته و نخواهند داشت و این تصمیم مستقلاً توسط اعضای شورای شهر یعنی نمایندگان مردم اتخاذ می‌شود.
وی تاکید کرد: شوراها جایگاه نظارتی دارند و تنها موظف به نظارت بر عملکرد شهرداری هستند و حق دخالت در امور اجرایی، جا‌به‌جایی نیروها، مبلمان شهری و ... را به جای شهردار و عوامل شهرداری ندارند؛ این اقدام زیبنده حکومت مردم سالار نیست.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: شهرداران نیز باید از دخالت افراد مسئول و غیرمسئول در امور مدیریت شهری با اختیار تام جلوگیری کنند؛ آنان کلیددار شهر هستند و بایستی پایخگوی این حوزه باشند.
فرماندار شمیرانات افزود: شهردار پیش از کمیته انطباق، اولین کسی است که باید در مقابل مصوبات خارج از قوانین و ضوابط شورا مقاومت کند، و وظیفه دارد در برابر مصوبات خلاف قانون شورایی اعتراض کنند.
ساداتی ابراز کرد: امروز باید برای جلب بیشتر اعتماد عمومی تلاش کنیم؛ مسئولان وامدار مردم هستند و درب اتاق آنها بایتس به روی شهروندان باز باشد. هر مسئولی که نمی‌تواند خادمی مردم را کند باید از این گردانه خدمتگزاری خارج شود.
وی تصریح کرد: اوشان، فشم، میگون ظرفیت‌های طبیعی بسیار ویژه‌ای دارد که بایستی با برنامه‌ریزی و مدیریت مطلوب، از آنها در راستای ایجاد نشاط و امید در جامعه استفاده شود.

براساس این گزارش، پیش از این "کامیار شعبانی" به عنوان سرپرست این شهرداری فعالیت داشت. "رضا ریاحی" نیز خدمت به عنوان فرماندار قرچک، بخشدار مرکزی ری و معاون عمرانی فرمانداری ری را در کارنامه کاری خود دارد.

اوشان، فشم، میگون از توابع بخش رودبار قصران شهرستان شمیرانات در شمال شرقی پایتخت واقع شده است.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 13 مرداد 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 101