En
تاریخ : چهارشنبه 16 ارديبهشت 1394
کد 422

لزوم فعال نمودن واحدهای طرح و برنامه در تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان

معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری شهرستان شمیرانات در جلسه کمیته برنامه ریزی گفت: با توجه به احیای مجدد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بر لزوم فعال نمودن واحدهای طرح و برنامه در تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان تأکید نمودند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات سید حبیب موسوی معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری شمیرانات در جلسه کمیته برنامه ریزی این شهرستان  گفت: با توجه به پنج برنامه توسعه اجرا شده در کشور و تهیه برنامه ششم توسعه و همچنین تأکیدات انجام شده در جلسات گذشته کمیته برنامه ریزی بر لزوم برنامه محور بودن دستگاه های اجرایی انتظار می رفت ادارات شهرستان در معرفی پروژه ها و میزان اعتبارات مورد نیاز کارشناسی شده تر و با برنامه تر عمل می کردند و از اعلام اعداد و ارقام غیرواقعی و غیرمنطقی خودداری می نمودند.

 وی همچنین عنوان نمود: ما به خوبی به نیازهای شهرستان و محدودیت ها و محرومیت های موجود واقفیم اما تهیه برنامه های توسعه و اجرای آن مستلزم شناخت واقعی شهرستان، پتانسیل ها، ظرفیت ها، فرصت ها و تهدیدات موجود می باشد و با بررسی دقیق وضعیت موجود و نقطه مطلوب مورد انتظار، دستگاه های مربوطه می توانند در یک فرآیند زمانی (کوتاه مدت- میان مدت و یا بلند مدت) نسبت به تعریف پروژه و میزان اعتبار مورد نیاز اقدام نمایند.

موسوی همچنین با توجه به احیای مجدد سازمان مدیریت و برنامه ریزی در کشور بر لزوم فعال نمودن واحدهای طرح و برنامه در تمامی دستگاه های اجرایی تأکید نمود.

معاون فرماندار با بیان اینکه پتانسیل ها و فرصت های موجود در شهرستان شمیرانات علاوه بر منابع انسانی بسیار غنی آن که سرمایه اصلی هر جامعه می باشد شامل صنعت گردشگری (متأثر از شرایط آب و هوایی خاص، جاذبه های طبیعی و زیست محیطی موجود، موقعیت جغرافیایی شهرستان، نزدیکی به کلان شهر تهران، اماکن مذهبی، اماکن تاریخی، پیست های اسکی و ...)، کشاورزی، دامداری، باغداری و صنایع وابسته به آن، صنایع دستی، معادن و ... می باشد و بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل، رانش زمین، ریزش کوه، بهمن و مواردی مانند تغییر کاربری اراضی کشاورزی، ساخت و سازهای غیرمجاز، تصرف اراضی ملی و انفال و احاریم را نیز از تهدیدات جدی شهرستان اعلام نمود که می بایست در تهیه برنامه ها و تعریف پروژه ها مدنظر قرار گیرند.  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 16 ارديبهشت 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 457