En
تاریخ : چهارشنبه 16 ارديبهشت 1394
کد 421

جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان شمیرانات برگزار شد.

فرماندار شهرستان شمیرانات با اشاره به ضرورت تکمیل پروژه های نیمه تمام این شهرستان گفت: پروژه های نیمه تمام فرهنگی، ورزشی و عمرانی با هدف رفع نیازهای مردم در دستور کار دستگاه های اجرایی شهرستان قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات عزت الله خانمحمدی در جلسه کمیته  برنامه ریزی این شهرستان  خواستار پرهیز از بخشی نگری و نگاه جزیره ای در بخش ها و شهرهای این شهرستان شد و افزود:

نگاه کارشناسی باید جایگزین بخشی نگری  شود.

وی با تاکید بر جایگاه برنامه ریزی در پیشبرد اهداف شهرستان خاطر نشان کرد: کمیته برنامه ریزی از مهمترین کمیته هایی است که توزیع اعتبار دستگاه ها، برنامه ریزی اجرای پروژه ها و نظارت بر حسن اجرای پروژه ها در آن انجام می شود .

وی با اشاره به اینکه حضور مسوولان ادارات در این کمیته ضرورت دارد یاد آور شد: مسوولان ادارات در این کمیته روند اجرا و تکمیل پروژه های نیمه تمام دستکاه ها را تشریح کرده و پیشنهادات خود را در اجرای پروژه های جدید ارائه می کنند.

وی در  ادامه با بیان اینکه در این شهرستان در سال گذشته 143 پروژه را توسط 33 دستگاه  با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد تومان مبادله و با  اعتباری حدود15  میلیارد تومان (61 درصد ) تخصیص و در حال انجام می باشد افزود:  تلاش می شود در سال جاری از منابع فرا استانی بیش از گذشته بهره گرفته شود.

فرماندار شهرستان شمیرانات با بیان اینکه ظرفیت های شمیرانات باید بازتعریف شود یادآور شد: رویکرد گردشگری برای این شهرستان تعریف شده و بر اساس آن سند جامع گردشگری به تصویب رسیده است.

وی تصریح کرد:تامین اعتبارات و هدایت بخش خصوصی برای اجرای سند جامع گردشگری میبایست از طریق استان مورد توجه قرار گیرد.

خانمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از اینکه همواره به شهرستان شمیرانات به عنوان شهرستانی برخوردار توجه می شود گفت: روستاهای این شهرستان از بسیاری از امکانات بی بهره اند و هنوز در این شهرستان جاده های خاکی وجود دارد که نشان از محرومیت دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: جشنواره کشاورزی از مهمترین بر نامه هایی  است که با هدف معرفی محصولات و تولیدات کشاورزی ، دامداری و باغداری در این شهرستان اجرا میشود  و از اداره جهاد کشاورزی خواستند تا هماهنگی های لازم  جهت برگزاری هرچه باشکوه تر این نمایشگاه را در دستور کار خود قرار دهد.

 


  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 16 ارديبهشت 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 634