En
تاریخ : دوشنبه 16 تير 1399
کد 4208

محیط زیست با طرح‌های عام المنفعه مخالفتی ندارد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز در این جلسه اظهار داشت: در شمیرانات دو منطقه حفاظت شده ورجین و البرز مرکزی وجود دارد که گلایمندی‌ها در واقع نشان از از حسن انجام وظیفه محیط زیست دارد؛ بخشی از حریم رودخانه جاجرود در حوزه محیط زیست است که فکر می‌کنم با اهمیت آب این رودخانه و سد لتیان این حفاظت‌ها ضروری و منطقی است.
گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، سعید محمودی روز دوشنبه در جلسه بررسی اهم مشکلات شهرستان که با حضور جمعی از نمایندگان مجلس تهران، مدیران کل استان و مسئولان محلی در محل گلخانه لواسان برگزار شد، خاطرنشان کرد: اگر پیش از اجرای تفیه خانه و مواردی که وزارت نیرو ملزم به انجام آنها شده است، ساخت و ساز در این محدوده صورت بگیرد قطعاً فاضلاب به منبع تامین کننده آب شرب پایتخت ریخته و مسلماً باید از بروز این پدیده جلوگیری شود.
وی تصریح کرد: ما حافظ محیط زیست برای نسل حاضر و نسل‌های آینده هستیم اما در طرح‌های عام‌المنفعه نیز از انعطافات قانونی در راستای رفاه مردم استفاده می‌کنیم. در شمیرانات نیز اخیراً در دو طرح جامع شهر شمشک دربندسر و احداث جاده جنگل (لواسان بزرگ به لواسان کوچک) کمال همکاری را داشته‌ایم.

تمام شمیرانات کاخ نشین نیستند، کوخ نشین هم داریم

رئیس شورای شهرستان شمیرانات با اشاره به مصوبه شورای عالی امنیت ملی برای حفظ و صیانت از سید لتیان، منبع تامین کننده آب شرب تهران اظهار داشت: این مصوبه وظایفی برای دولت و مردم مشخص کرده است، که بالغ بر ۲۰ سال است تنها مردم به آن عمل می‌کنند!
کمال‌الدین محمدیان تصریح کرد: قرار بر این بود برای جلوگیری از آلودگی آب، دولت ظرف ۲ سال به بهسازی رودخانه جاجرود بپردازد و مردم نیز در این مدت ساخت و سازی انجام ندهند اما علیرغم این محدودیت برای اهالی همچنان دولت به وظایف خود عمل نکرده است، و ما خواستار اصلاح این مصوبه برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم هستیم.
وی گفت: مصوبه مذکور شهروندان را به ساخت و ساز غیرمجاز ترغیب و مشکلات شهرستان را مضاعف کرده است.
نماینده مردم شمیرانات در شورای اسلامی شهرستان با بیان اینکه وجوهات و درآمدهای شمیرانات به منطقه بازنمی‌گردد خاطرنشان کرد: اگر پول ما پس از واریز به خزانه بازگردد برای هزینه های مرتفع سازی مشکلات آموزش و پرورش، ایمن‌سازی جاده‌های شهرستان و ... طلب بودجه و اعتبار نخواهیم داشت.
محمدیان تاکید کرد: نگاه عمومی مسئولان و مردم به شمیرانات باید اصلاح شود؛ تمام ساکنان منطقه مرفه و کاخ نشین نیستند!

مبارزه با فساد، منجر به افزایش اعتماد مردم شده است

امام جمعه بخش رودبار قصران نیز در جلسه بیان داشت: مردم کشور ما با وجود تحریمات ظالمانه استکبار جهانی، مشکلات اقتصادی و حال بیماری کرونا زندگی سختی را تجربه می‌کنند که این وظیفه را بر ما و مسئولان سنگین‌تر می‌کند تا تلاش مضاعف در راه خدمت خالصانه به اسلام، انقلاب و مردم تلاش کنیم.
حجت الاسلام سید مجتبی حسنی ضمن تشکر از قوه قضائیه و سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی تاکید کرد: ورود جدی به تخلفات و مبارزه با فساد، امید را به جامعه بازگردانده و افزایش اعتماد عمومی لمس می‌شود.

براساس این گزارش، حضور در این جلسه و بازدید از روستای کند علیا و آرامستان تپه سرخه از برنامه‌های امروز سید محمود نبویان، مجتبی توانگر، علی خضریان، عبدالحسین روح الامینی، سمیه رفیعی، فاطمه قاسم‌ پور، مجتبی رضاخواه و زهره سادات لاجوردی، نمایندگان حاضر مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس یازدهم شورای اسلامی بود.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 16 تير 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 36