En
تاریخ : دوشنبه 16 تير 1399
کد 4207

فرماندار: قوانین محیط زیستی مهم‌ترین مشکل شمیرانات است

فرماندار شمیرانات گفت: با توجه به اینکه بیش از ۷۰ درصد اراضی شهرستان در مناطق چهارگانه محیط زیست واقع شده است، محدودیت‌های اعمالی این سازمان عرصه را بر اهالی تنگ کرده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، سید مهدی ساداتی روز دوشنبه در جلسه بررسی اهم مشکلات شهرستان که با حضور جمعی از نمایندگان مجلس تهران، مدیران کل استان و مسئولان محلی در محل گلخانه لواسان برگزار شد، افزود: برای حل اهم مشکل شمیرانات و رضایتمندی مردم، بازبینی و اصلاح مصوبه شورای عالی امنیت ملی برای حفاظت از آب سد لتیان از مطالبات مهم مدیریت شهرستان است.
وی تصریح کرد: این مصوبه و تعیین حریم کیفی ۱۵۰ متری رودخانه امکان ساخت و ساز به هیچکس را نمی‌دهد و اهالی که از قدیم ساکن منطقه بودند از حق درجاسازی و بازسازی بناهای موجود خود نیز سلب شده‌اند.
این مقام مسئول با اشاره به موقعیت جغرافیایی شمیرانات خاطرنشان کرد: بخش‌های لواسانات و رودبار قصران از شرایط خاصی برخوردار هستند که در فصول مختلف سال با حوادثی مثل ریزش سنگ، رانش جاده، سیلاب، سقوط بهمن و ... مواجه می‌شوند؛ لذا ایمن سازی و بهسازی جاده‌های دسترسی بویژه با حضور جمعیت بالای گردشگران از دیگر اولویت‌‌های طرح‌های شهرستان به شمار می‌آید که نیازمند نگاه ویژه و اعتبارات ملی است.
فرماندار شمیرانات تاکید کرد: خط قرمز ما مردم و رعایت قوانین هستند؛ تمام تلاش مسئولان شهرستان نیز باید در زمینه جذب اعتماد عمومی و خدمت صادقانه به  حرکت کنند.
ساداتی با اشاره به اقدامات مدیریتی شمیرانات برای مقابله با کرونا به عدم حضور شهروندان در نقاط بی‌شمار تفرجگاهی منطقه اشاره کرد و گفت: در راستای اجرای طرح مواسات و تاکید مقام معظم رهبری با تلاش و پیگیری موثر نواحی مقاومت بسیج الغدیر، جماران و امیرالمومنین (ع)، ائمه جمعه و خیران توانستیم بسته‌های معیشتی به ارزش ریالی ۲۰ میلیارد تومان برای نیازمندانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند، توزیع کنیم.

دستورالعمل‌‌های یکسان در تمام مناطق قابلیت اجرایی ندارند

بخشدار لواسانات با اشاره به مشکلات حوزه کشاورزی گفت: قیمت بالای زمین در این مناطق منجر به کاهش انگیزه کشاورزان به کشت و کار شده است و متاسفانه به سمت فروش اراضی کشاورزی حرکت می‌کنند که در این صورت با چالش ویلاسازی و ساخت و سازهای غیرمجاز خریداران نیز مواجه می‌شویم.
حمید دانش آموز افزود: جهاد کشاورزی طبق دستورالعملی که در اختیار دارد، اجازه دیوارکشی هم به کشاورزان نمی‌دهد چرا که متراژ زمین‌های کشاورزی در منطقه پائین و خرد هست ولی این مجوز به زمین‌های بالای یکهزار و ۵۰۰ متر و دارای سند ۶ دنگ تعلق می‌گیرد که این عامل نیز کشاورزان را آزار می‌دهد.
براساس این گزارش، حضور در این جلسه و بازدید از روستای کند علیا و آرامستان تپه سرخه از برنامه‌های امروز سید محمود نبویان، مجتبی توانگر، علی خضریان، عبدالحسین روح الامینی، سمیه رفیعی، فاطمه قاسم‌ پور، مجتبی رضاخواه و زهره سادات لاجوردی، نمایندگان حاضر مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس یازدهم شورای اسلامی بود.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 16 تير 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 50