En
تاریخ : چهارشنبه 16 ارديبهشت 1394
کد 420

معلمان در ترویج هویت ایرانی و اسلامی نقش مهمی را ایفا می کنند

فرماندار شهرستان شمیرانات در مراسم تجلیل از معلمان نمونه شمیرانات: معلمى تلاشى است براى هدایت, تکامل و تعلیم و آموزش انسان.

عزت الله خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات در آیین نکوداشت معلمین  نمونه که در آستان مقدس امام زاده صالح(ع) برگزار شد ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته معلم  پیامبر مکرم اسلام را بزرگ ترین معلم جهان بشریت بر شمرد و بیان داشت: پیامبر گرامی اسلام  که معلمی را به اذن خداوند تبارک و  تعالی به بهترین نحو در جامعه پیاده کرد رسالت و وظیفه اصلی اش تعلیم و تربیت بود.

تبیین دین رحمانی توسط پیامبر رحمت ،براساس آیه شریفه فما رحمة من الله لنت لهم نهادینه کردن  اخلاق مداری برای بشریت بوده است .

وی شناخت مقام و پی بردن به جایگاه و مقام معلم را  بسیار مهم دانست و افزود: معلمى به هرگونه تلاشى که براى هدایت, تکامل و تعلیم و آموزش انسان, صورت مى گیرد اطلاق مى شود, براساس همین تعریف است که پیامبران, معلم بشر خوانده مى شوند.

فرماندار شهرستان شمیرانات ضمن اشاره به از خود گذشتگی یک معلم برای نجات جان دانش آموزی از حادثه آتش سوزی  ویا حوادث سیل و ...بیان داشت: وظیفه یک معلم نه فقط درس دادن، تولید فکر و اندیشه، انسان سازی است ، بلکه یک معلم ایثار نیز میکند و اوج این ایثار را در 8 سال دفاع مقدس شاهد بودیم.که تقدیم شهدا و ایثارگران بسیار ،گواه این مدعا است

فرماندار شهرستان شمیرانات در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر اهمیت موضوع "هویت"اجتماعی و فرهنگی و سیاسی  به جنگ میان ایران و شوروی سابق  اشاره کرد و گفت: در نیمه اول قرن 19 ایران از شوروی شکست میخورد، حکومت وقت به بررسی عوامل شکست میپردازدسر انجام   برای ایمنی جامعه، حکومت  و جامعه ایران چرخشی به سمت غرب  پیدا می کند و نجات خود و ایمنی بودن را در پناه بردن به غرب می یابد.

 وی ادامه داد: جامعه آن روز ایران گرایش به غرب پیدا میکند به جای اینکه از خدا کمک بخواهند و با تکیه بر مردم و جلب اعتماد و حمایت مرذم ،استقلال وآزادی را ندا در دهند به غرب و زندگی غربی آورده و رویکرد جامعه به سوی مصرف گرا یی و لذت جویی تغییر داده  می شود و تبدیل به مصرف کننده  می شود. و روش زندگی غربی ، جای هویت  سنتی و تاریخی  ما را میگیرد .

خانمحمدی ادامه داد: به تدریج با هدایت علما ، فرهیختگان ، فرهنگیان و به خصوص  با رهبری امام راحل عظیم الشان و همت همین معلمین و فرهیختگان ارجمند، مردم راه نجات و هدایت  را پیدا کرده و به اصل خویش یعنی زندگی اسلامی و ایرانی بازگشتند.

وی اظهار داشت: پایه این تفکر انقلابی باعث سقوط و اضحملال  شوروی و هویت سست غرب می شود و ایران اسلامی بر پایه تعالیم دینی و باور های ملی با هدایت و رهبری امام راحل  به عنوان یک قدرت برتر سیاسی فرهنگی و علمی در جهان اظهار وجود می نماید.

این هویت بازگشته و اقتدار ایجاد شده  باعث میشود که اکنون بعد از گذشت بیش از 30 سال از انقلاب  قدرت های بزرگ جهان و 5+1 یک طرف میز مذاکره و ایران اسلامی در طرف دیگر میز می ایستد و سرداران دیپلماسی و فرزندان غیور و با هویت این ملت عزت و اقتدار ایرانی و اسلامی خود را به رخ جهانیان میکشد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که در  عرصه تعلیم و تربیت ، به همت  فرهنگیان عزیز با بهره گیری از همه ظرفیت  و توانمندی های فرهنگیان معزز  بتوانیم در جهت افزایش و ارتقا  سرمایه های علمی و فرهنگی  برای هویت ایران اسلامی بکوشیم

 


  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 16 ارديبهشت 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 497