En
تاریخ : شنبه 14 تير 1399
کد 4190

فرماندار شمیرانات بر اجرای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات شهرستان تاکید کرد

فرماندار شمیرانات با بیان اینکه روسای ادارات به عنوان رئیس اجرای موارد امر به معروف و نهی از منکر در مجموعه خود هستند، بر اهتمام بیشتر این مسئولان در انجام وظایف خود در این زمینه تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، سید مهدی ساداتی روز شنبه در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اظهار داشت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر، کلید بازدارنده از بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به شمار می‌آید که امروز گریبان‌گیر جامعه ما هستند.
وی افزود: اگر این فریضه الهی به‌طور شایسته عملی نشود، اثر معکوس خواهد داشت، لذا اسلام آداب و شرایط خاصی را برای امر به معروف و نهی از منکر در نظر گرفته که شخص ابتدا باید از آن‌ها آگاهی داشته باشد.
این مقام مسئول تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر در صورتی با موفقیت انجام می‌گیرد که به دور از خشونت بوده و در شرایطی باشد که اعتماد مخاطب جلب شده باشد.

حجت الاسلام سید سعید لواسانی، امام جمعه لواسانات بیان داشت: امر به معروف و نهی از منکر لسانی راهکار موثری در حل آسیب های اجتماعی است اما باید به صورت جمعی باشد؛ اگر این اقدام فردی صورت بگیرد اثربخشی لازم را نخواهد داشت بلکه نتیجه عکس نیز می دهد.

سرهنگ سهیل گرشاسبی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جماران نیز ضمن تاکید بر آسیب‌شناسی ادارات در این حوزه از تشکیل سه کمیته عملیاتی اجرایی، فرهنگی اجتماعی راهبردی و مطالبات مردمی و مسائل اقتصادی خبر داد.
  • نوشته شده
  • در شنبه 14 تير 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 52