En
تاریخ : پنجشنبه 12 تير 1399
کد 4184

شهردار شمشک: طرح هادی شهر بسیار دقیق و کارشناسی است

شهردار شمشک دربندسر ضمن بیان کیفیت طرح هادی ابلاغی شهر اظهار داشت: در این طرح عالی، تمام ضوابط دستگاه های متولی امر لحاظ شده است، اما حریم کیفی ۳۰۰ متری رودخانه جاجرود، نهری که از وسط شهر عبور می‌کند، قابلیت اجرایی شدن طرح را متوقف و ساخت و ساز و هر اقدامی را در منطقه قفل کرده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، حسن بابایی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح ساختمان جدید شهرداری شمشک دربندسر و آئین رونمایی از طرح هادی شهر که در سالن اجتماعات شهید سردار حاج قاسم سلیمانی برگزار شد، تاکید کرد: مصوبه شورای عالی امنیت ملی برای حفاظت از حوزه آبریز تهران، دارای چند بند است که طی آن وزارت نیرو مکلف به اجرای برخی اقدامات می‌کند و در بند آخر ذکر شده تا انجام امور وزارت نیرو بایستی از ساخت و ساز در منطقه جلوگیری شود، اما دستگاه‌ها توجه‌ای به بندهای دیگر نداشته و تنها مانع ساخت و ساز می‌شوند!
وی گفت: این مصوبه ساخت و سازهای مجاز را قفل کرده و زمینه ساخت و سازهای غیرمجاز را فراهم ساخته است!

مسئولان نظام جمهوری اسلامی باید امانت‌دار و صادق باشند

امام جمعه رودبار قصران نیز با اشاره به فرمایش امام راحل بیان داشت: حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اوجب واجبات است؛ همه ما موظیف هستیم این حکومت را با مدیریت مناسب و خدمت صادقانه در نهایت صلابت و اقتدار حفظ کنیم.
حجت الاسلام سید مجتبی حسنی تصریح کرد: ما برای حفظ این نظام شهیدان ارزشمند بسیاری تقدیم کرده‌ایم، لذا مسئولان آگاه باشند که راه سعادتمند شهدا را با صداقت، اخلاص و امانت‌داری برای توسعه و استقلال کشور ادامه دهند تا مدیون آنها نشوند.

در پایان این آئین افتتاح از خانواده معظم شهیدان محمد شفیع کیا دربندسری و حسن صفاپیشه جیرودی تجلیل شد.
پروژه احداث ساختمان جدید شهرداری شمشک دربندسر با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان، ظرف مدت ۲۰ ماه، اکنون با مساحت ۳ هزار و ۷۰۰ مترمربع در ۴ طبقه به بهره‌برداری رسید.
شمشک دربندسر با تجمیع اراضی و اماکن ۶ روستا سفیدستان، شمشک بالا، شمشک پائین، دربندسر، درود و جیرود در آبان ماه سال ۹۱ به عنوان شهر تصویب شد؛ طرح هادی آن نیز پس از ۷ سال پیگیری اواخر فروردین ماه سال جاری ابلاغ و امروز در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید شهرداری رونمایی شد.
این شهر در دامنه‌های رشته کوه البرز با آب و هوایی کوهستانی و طبیعتی بکر، با جمعیتی بالغ بر ۴ هزار و ۳۰۰ نفر ساکن و ۲۱ هزار نفر شناور و مساحت ۳۰۴ هکتار از توابع بخش رودبار قصران شهرستان شمیرانات در شمال شرقی پایتخت و مرز استان تهران و البرز واقع شده است.
وجود دو پیست بین‌المللی اسکی، امکان تمرین و برگزاری مسابقات ورزش‌‌های زمستانی (۴۸ رشته)، شمشک دربندسر را عاملی برای تحقق سیاست‌های دولت در زمینه توسعه گردشگری و ورزش مبدل کرده است.
۱۴ تن از فرزندان این منطقه به عنوان ورزشکاران مطرح جهانی در ورزش‌های زمستانی فعالیت پویا دارند
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 12 تير 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 137