En
تاریخ : پنجشنبه 12 تير 1399
کد 4182

از هفته آینده؛

ساداتی: عملیات اجرایی جاده جنگل لواسان از سر گرفته می‌شود

فرماندار شمیرانات اعلام کرد: عملیات اجرایی پروژه جاده جنگل (دسترسی لواسان بزرگ به لواسان کوچک) که مطالبه به‌حق مردم است و منجر به کاهش مسافت ۴۵ کیلومتری می‌شود، ظرف یک‌هفته آینده با دستور موکد استاندار تهران از سر گرفته می‌شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، سید مهدی ساداتی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح ساختمان جدید شهرداری شمشک دربندسر و آئین رونمایی از طرح هادی شهر که در سالن اجتماعات شهید سردار حاج قاسم سلیمانی برگزار شد بیان داشت: اصلاح شیوه مصوبه شورای عالی امنیت در خصوص حفاظت از آبریز سد لتیان (از مهم‌ترین تامین کننده‌های آب شرب پایتخت) درخواست مسئولان و شوراهای اسلامی به نمایندگی از اهالی لواسانات و رودبار قصران است که امیدواریم با پیگیری‌های صورت گرفته بازبینی شود.
وی خاطرنشان کرد: اصلاح، بهسازی و ایمن‌سازی جاده‌های دسترسی شمیرانات بویژه در دو بخش گردشگری لواسانات و رودبار قصران نیز از اولویت‌های مهم مدیریت شهرستان است که انتظار داریمبا حمایت و هم‌افزایی همه دستگاه‌های متولی منجر به نتایج مطلوب شود.
این مقام مسئول با اشاره به تغییر برخی از اعضای شورای شهر و شهرداران شهرستان تصریح کرد: حضور فعالانه و خدمت صادقانه مسئولان شهری منجر به رشد و پویایی منطقه می‌شود که باید با توجه ویژه‌ای به این مساله تلاش مضاعف دآه باشید؛ همچنین پاسخگویی شفاف، صریح و بی منت به مردم باید نهادینه شود.
ساداتی تاکید کرد: تمام مسئولان منطقه باید الزام به قانون و ضوابط را خط قرمز مدیریتی خود دانسته، همه شهروندان را یکسان ببینند و از تبعیض خودداری کنند.
در پایان این آئین افتتاح از خانواده معظم شهیدان محمد شفیع کیا دربندسری و حسن صفاپیشه جیرودی تجلیل شد.
پروژه احداث ساختمان جدید شهرداری شمشک دربندسر با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان، ظرف مدت ۲۰ ماه، اکنون با مساحت ۳ هزار و ۷۰۰ مترمربع در ۴ طبقه به بهره‌برداری رسید.
شمشک دربندسر با تجمیع اراضی و اماکن ۶ روستا سفیدستان، شمشک بالا، شمشک پائین، دربندسر، درود و جیرود در آبان ماه سال ۹۱ به عنوان شهر تصویب شد؛ طرح هادی آن نیز پس از ۷ سال پیگیری اواخر فروردین ماه سال جاری ابلاغ و امروز در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید شهرداری رونمایی شد.
این شهر در دامنه‌های رشته کوه البرز با آب و هوایی کوهستانی و طبیعتی بکر، با جمعیتی بالغ بر ۴ هزار و ۳۰۰ نفر ساکن و ۲۱ هزار نفر شناور و مساحت ۳۰۴ هکتار از توابع بخش رودبار قصران شهرستان شمیرانات در شمال شرقی پایتخت و مرز استان تهران و البرز واقع شده است.
وجود دو پیست بین‌المللی اسکی، امکان تمرین و برگزاری مسابقات ورزش‌‌های زمستانی (۴۸ رشته)، شمشک دربندسر را عاملی برای تحقق سیاست‌های دولت در زمینه توسعه گردشگری و ورزش مبدل کرده است.
۱۴ تن از فرزندان این منطقه به عنوان ورزشکاران مطرح جهانی در ورزش‌های زمستانی فعالیت پویا دارند.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 12 تير 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 66