En
تاریخ : سه شنبه 10 تير 1399
کد 4175

ساداتی: مدیران شمیرانات باید تسهیل‌گر تولید باشند

فرماندار شمیرانات تاکید کرد: بایستی نگاه مدیران شهرستان در راستای رفع موانع و تسهیل روند کار تولیدکنندگان اصلاح شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، سید مهدی ساداتی روز سه‌شنبه در مراسم تجلیل از صنعتگران و معدن‌داران شهرستان اظهار داشت: با توجه به تاکید مستمر مقام معظم رهبری در زمینه تولید و اشتغالزایی، انتظار داریم مدیران شهرستان با نگاهی منعطف با استفاده از ظرفیت‌های قانونی، مسیر کار، تولید، اشتغالزایی،ایجاد درآمد مایدار و رشد و اسقلال کشور را هموار سازند.
وی خاطرنشان کرد: مهمترین وظیفه مسئولان محلی نیز همین است تا قانون را با شرایط موجود تطبیق داده و راهکارهای اجرایی برای طرح‌ها و پروژه‌های مختلف که نیاز شهرستان و شهروندان تلقی می‌شوند، ارائه دهند.
این مقام مسئول تصریح کرد: تنها توضیحات منطقی مدیران  می‌تواند رد شدن اتعلامات و مطالبات مردمی را توجیه کند؛ در باقی موارد مثل نارضایتی مردم از ایجاد یک معدن در منطقه که عموماً از ناآگاهی نشات می‌گیرد، وظیفه بخشدار، اعضای شوراهای اسلامی و مسئولان است که با آگاهی بخشی و جلب رضایت اهالی، مانع توقف یک تولید و اشتغال چندین نفر شوند.
وی ضمن قدردانی از فعالان عرصه تولید کشور خطاب به جمع حاضر ابراز کرد: ما مسئولان خدمتگزاران شما رزمندگان جبهه اقتصادی کشور هستیم که در راستای تولید، ایجاد اشتغال و درآمد پایدار کشور، ارتقا معیشت مردم تلاش می‌کنید و فکر و سرمایه خود را در راه توسعه کشور هزینه می‌کنید.
رئیس صنعت، معدن و تجارت شمیرانات نیز با اعلام اینکه بیش از ۷۰ درصد اقتصاد شهرستان در قالب عرضه خدمات پایدار است گفت: این شهرستان دارای ۱۲ معدن فعال از ۱۸ معدن است، اما از لحاظ تنوع کیفی بسیار مطلوب و در مقایسه با شهرستان‌های دیگر از جایگاه خوبی برخوردار است.
سید علی میرموسوی افزود: ۱۳ صنایع معدنی با ظرفیت ۳ میلیون متر مکعب در سال منجر به اشتغالزایی و تامین مصالح ساختمانی در محل نزدیک به پروژه شده است.
وی در خصوص مسائل و مشکلات این حوزه و مطالبات فعالان این عرصه به صدور مجوز بهره‌برداری بلند مدت، اعطای تسهیلات مناسب، معافیت پرداخت حقوقی، تسهیل در تمدید مجوزها و ایجاد شهرک صنفی صنعتی اشاره کرد.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 10 تير 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 51