En
تاریخ : سه شنبه 15 ارديبهشت 1394
کد 416

حفاظت از اراضی ملی در شمیرانات با جدیت پیگیری میشود.

فرماندار شهرستان شمیرانات با بیان این که حفاظت از اراضی ملی ،محیط زیست و منابع طبیعی از جمله وظایف ذاتی همه دستگاه ها میباشد، خاطر نشان کرد: حفاظت از اراضی ملی در شمیرانات با جدیت پیگیری میشود

به گزارش روابط عمومی شهرستان شمیرانات  عزت الله خانمحمدی فرماندار این شهرستان در جلسه  مشترک شورای حفظ حقوق بیت المال و ستاد مقابله با ساخت و ساز غیر غیرمجاز شهرستان با بیان این مطلب که برای تثبیت مالکیت اراضی ملی و زیست محیطی و جلوگیری از تصرفات غیر مجاز  می بایست طرح کاداستر و اصلاح هندسی اراضی ملی با فوریت پیگیری و عملیاتی شود افزود: حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی از جمله وظایف ذاتی همه دستگاه هاست و باید با جدیت تمام دنبال شود.

 وی افزود: البته دستگاه های متولی می بایست به لحاظ ماموریت ویژه خود  با برنامه و بکارگیری همه امکانات و قابلیت ها برای جلوگیری از  هرگونه تخلفات  جدید با قاطعیت  اقدام نمایند

 

فرماندار شمیرانات اظهار داشت: پرونده تخلفاتی تصرفات غیر قانونی  سالیان گذشته بایستی با اهتمام ویژه از طریق منابع طبیعی و محیط زیست و سایر دستگاه های اجرائی پیگیری و به  مرحله تصمیم گیری و صدور حکم قضایی برسد تا نسبت به اجرای احکام اقدام شود.

خانمحمدی با اشاره به این مطلب که همه دستگاه های اجرایی و شهرداری ها ملزم هستند که قبل از وقوع تخلف  از ساخت و ساز غیر مجاز جلوگیری نمایند تا از ایجاد  هزینه برای مردم و نظام جلوگیری شود اذعان داشت: کم توجهی و برخورد سست هيچ يک از دستگاه های اجرائی  اجرايي شهرستان در برخورد با تخريب‌کنندگان اراضی ملی زیست محیطی و تغییر کاربری پذيرفتني نيست.

 

وی با بیان اینکه  به اینکه عدم تعیین مرز درست پلاک ها همواره مشکل ساز بوده است خاطر نشان کرد : هر سال دادخواست های بسیاری در این خصوص وارد دادگستری ها می شود . اگر چنانچه با اصلاح هندسی و اجرای طرح کاداستر و تحدید حدود اراضی ملی زیست محیطی منظومه اراضی دولتی را تثبیت و مشخص نمائیم  هیچ کسی جرات  تعرض به منابع ملی را نخواهد داشت.

 

خانمحمدی با اشاره به برخورد هاي قاطعانه در دستگاه قضايي وهوشياري مسئولين ذيربط پديده زمين خواري وكاهش چشمگير آن عليرغم  موقعيت شهرستان وبا توجه به  ارزش اراضي گفت:  با بهبود روند پيشگيري ومقابله  اين پديده به حداقل رسيده است

که انتظار میرود با اهتمام ویژه مسئولین و مامورین ،باقی اراضی متعرضین در اسرع وقت رفع تصرف و به بیت المال برگردد.

وی خاطرنشان کرد : وجود اهرم نظارتي و بازدارنده از تخلفات  و حافظ اراضي ملي و منابع طبيعي و جنگلها و مراتع يک ضرورت است و بايد مورد توجه جدي مسئولان امر قرار گيرد .

فرماندار شهرستان شمیرانات به بازدید اخیر خود از ارتفاعات رودک اشاره کرد و  خواستار احصاء آمار تمام معادن مجاز و غیر مجاز در سطح شهرستان شد. در این راستا بایستی با افرادی که بنام معدن و برداشت  از آنها تلاش برای تصرف اراضی ملی دارند برخورد به عمل می آید.

 

وی در خصوص بعضی از زمین هایی که در اختیار ارگان ها و سازمان ها قرار دارد اظهار داشت : فصل الخطاب ما بیانات مقام معظم رهبری پیرامون صیانت و حفظ اراضی ملی است و افزود: تمام دستگاه ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی باید با طی کردن مراحل و فرایند های قانونی و کسب مجوز ، به مقدار نیاز خود اراضی ملی را تحت  تملک خود قرار دهند در غیر اینصورت ما از طریق مراجع قانونی برای رفع تصرف آن اقدام خواهیم کرد.

 

فرماندار شمیرانات تاکید کرد:  شهرداری ها لزوما بایستی  با تخلفات در حرائم شهر  ها با رویکرد  پیش گیری از ساخت و ساز غیر مجاز  برخورد جدی به عمل آورند.

 

خانمحمدی گفت: رویکرد شورای حفظ حقوق بیت المال و ستاد ساماندهی و جلوگیری از  ساخت و ساز غیر مجاز شهرستان در سال جدید  بر اساس بررسی  موارد خاص  و بازدید میدانی ، احصا دقیق تخلفات و پیگیری قانونی و جدی تری را به دنبال خواهد داشت که همه  مسئولین مربوط  بایستی با هماهنگی و همدلی  در این جهت کوشا باشند.


  • نوشته شده
  • در سه شنبه 15 ارديبهشت 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 342