En
تاریخ : پنجشنبه 27 فروردين 1394
کد 405

تمام تشکل ها و احزاب سیاسی درون نظام از نظرمجریان انتخابات یکسان هستند

استاندار تهران در جمع فرمانداران ،معاونان سیاسی انتظامی و بخشداران گفت: تمام تشکل ها و احزاب سیاسی درون نظام اسلامی از نظر مجریان انتخابات یکسان هستند .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات سیدحسین هاشمی استاندار تهران در اولین نشست مشترک فرمانداران، مدیران کل ستاد استانداری که با حضور معاون سیاسی وزیر کشور صبح امروز در اردوگاه شهید باهنر ،به میزبانی فرمانداری شهرستان شمیرانات  برگزار شد، اظهار داشت: تمام فرمانداران باید آمادگی خود را به منظور برگزاری انتخابات در کنار صیانت از آرای مردم داشته و زمینه مناسبی را به منظور به صحنه آوردن مردم در انتخابات فراهم کنند.

وی با بیان اینکه از ابتدای آغاز به کار خود ۲ شعار تعامل و همکاری و اعتدال و اعتماد را به تمامی فرمانداران گوشزد کردیم که در تمام امور رعایت کنند، افزود: در سال 94 هیچ کسی حق ندارد که شائبه حمایت از کسی را چه نمایندگان فعلی و چه کاندیداها داشته باشد؛ فرمانداران و  مقامات دولتی در استان‌ها نیز از حضور در همایش‌هایی که ضروری نیستند صرف نظر کنند.
وی با اشاره به اینکه مشارکت و حضور حداکثری مردم در انتخابات به نمایش گذاشتن دموکراسی و مردم سالاری دینی است، تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم انتخاباتی باشکوه و با نشاط با حضور حداکثری مردم برگزار کنیم.

استاندار تهران خطاب به فرمانداران و مدیران ستادی این استانداری گفت: حق ندارید تبعیض قائل شوید زیرا از نظر ما تمام تشکل‌ها و احزاب یکسان هستند و باید امکانات مساوی در اختیارشان قرار گیرد و رای‌های شخصی خودتان را نباید در افکارتان دخالت دهید.

استاندار تهران با بیان اینکه هم اصولگرایان و هم اصلاح‌طلبان از شاخص اعتدالی برخوردار هستند، گفت: ما از همان روز اول منش و روش اعتدالی و سیاست دولت را در حوزه سیاسی اعمال کردیم و در آینده هم این سیاست با قوت ادامه پیدا خواهد کرد.

مهندس هاشمی با بیان این مطلب که تشکلات رسمی و احزاب سیاسی دارای پروانه برای برگزاری نشست های درون حزبی خود نیاز به کسب مجوز ندارند افزود: این رویکرد در کل استان تهران اعمال شده است ، لذا احزاب و گروه های شناسنامه دار و دارای مجوز فقط باید اطلاع رسانی نمایند  تا از نظر تامین امنیت مشکلی بوجود نیاید.

استاندار تهران با بیان این مطلب که نمایندگان مجلس نهم تا پایان روز هفتم خرداد سال 1395 نماینده مجلس هستند،خطاب به فرمانداران و بخشداران توصیه کرد: مسوولان باید با تمام نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تا پایان دوره مجلس نهم نیز مانند گذشته تعامل و همکاری داشته باشند.

استاندار تهران با بیان اینکه با ارزیابی انجام شده توسط کارشناسان، استان تهران درهمه زمینه ها از متوسط کشور عقب تر است، گفت: این موضوع برای استانی با 14 میلیون جمعیت خبر خوبی نیست.
هاشمی در ادامه با اشاره به اینکه این موضوع نگران کننده است و باید فکری جدی برای آن شود، افزود: در این استان تلاش کردیم وحدت واقعی در بین مسئولان و مردم برقرار شود و گروه های اصلاح طلب و اصولگرا در مدیریت از شاخص اعتدال برخوردار هستند چرا که روش و منش سیاست دولت تدبیر و امید اعمال سیاست اعتدالیست.

وی با اشاره به تاکیدات رئیس‌جمهور مبنی بر اجرای صحیح قانون در تمام دستگاه‌های اجرایی، ادامه داد: ما باید در راستای این شعار دولت قانون را به طور دقیق و صحیح اجرا کنیم و حق نداریم تفسیر به رای کنیم.

وی با اشاره به رایزنی‌های خود با دولت و رئیس‌جمهور برای برگزاری سفر استانی روحانی به شهرستان تهران، اظهار داشت: در گفت‌وگوهایی که با رئیس‌جمهور داشتم ایشان قول دادند که این سفر انجام شود و حدود یک هفته قبل نیز رئیس‌جمهور به آقای شریعتمداری دستور دادند که بعد از سفر گیلان برنامه‌ریزی‌های لازم برای سفر ایشان به تهران در قالب شانزدهمین سفر استانی انجام شود.

در پایان مهندس هاشمی با اشاره به بارش های اخیر و اینکه دستگاه های اجرایی باید تا میزان 20 درصد در مصرف آب صرفه جویی نمایند،گفت: با توجه به بارش های که انجام گرفت از وضعیت بحران آب خارج شدیم اما هنوز با کمبود آب مواجه  هستیم.


  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 27 فروردين 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 240