En
تاریخ : پنجشنبه 27 فروردين 1394
کد 404

مقیمی:وزارت کشور بستر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم خواهد کرد

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: وزارت کشور وظیفه دارد با برنامه ریزی منسجم و کارشناسی توسط استانداری ها و فرمانداری ها بستر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات محمدحسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور در اولین نشست مشترک فرمانداران و مدیران کل ستاد استانداری و معاونان سیاسی فرمانداری‌های استان تهران که ظهر امروز در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، با بیان اینکه فرمانداران نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در زندگی و معیشت مردم دارند، اظهار داشت: مدیران دولتی باید با توجه به سیاست دولت انتخاب شوند.

وی با بیان اینکه جایگاه و مسئولیت فرمانداران و بخشداران در سیستم اجرایی کشور بسیار با اهمیت است اظهار داشت: فرمانداران و بخشداران در مناطق خود به عنوان نماینده دولت تلقی شده نه به عنوان نماینده یک وزارتخانه محسوب می‌شوند.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه 30 درصد جعیت کشور در روستاها ساکن هستند تصریح کرد: با احتساب ساکن بودن 30 درصد جمعیت کشور در بخش‌های مرکزی شهرستان‌هاو 30 درصد در روستاها اکنون 60 درصد جمعیت کشور توسط بخشداری‌ها مدیریت می‌شود که این نشان دهنده جایگاه مهم بخشداری‌ها است.

مقیمی، بر توجه به حل مشکلات بخش‌ها و روستاهای تحت پوشش بخشداری‌ها تاکید کرد و گفت: بخشداران با تدبیر با توجه به مشکلات این مناطق می‌توانند راهکارهای لازم و زودهنگام در حل مشکلات اشتغال، آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی ارائه کنند.

وی، با تاکید برحل اشتغال مناطق روستایی و بخش‌ها بیان کرد: با توجه به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد  مقاومتی رهبر معظم انقلاب اسلامی، می‌توان با بهره جستن از این سیاست مشکلات اشتغال و اقتصاد مناطق تحت پوشش خود را برطرف و تحول مهمی در اقتصاد بخش و شهر ایجاد کرد.

رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در 7 اسفند امسال افزود: فرمانداران و بخشداران باید در برگزاری انتخاباتی سالم و بدون دخالت در آن تلاش کنند و در این راستا ضمن اینکه اموال دولتی در اختیار هیچ کاندیدا قرار نگیرد در بی‌طرفی از کاندیداهای انتخابات دقت شود.

وی ایجاد نشاط سیاسی را یک ضرورت دانست و گفت: بخشداران نشاط سیاسی در شهر، روستا و مناطق عشایری را بیشتر کنند و در این راستا از احزاب سیاسی شناسنامه‌دار بهره برده شود.

وی افزود: گروهی از مدیران که در دولت قبل فعالیت داشتند اگر قصد ادامه همکاری دارند باید بدانند که باید سیاست‌های دولت را قبول داشته و به آن عمل کنند.

معاون سیاسی وزیر کشور تصریح کرد: مدیران دولتی باید بدانند که ما دنبال برخوردهای تند و کند نیستیم و از افراط و تفریط دوری می‌کنیم و معتقدیم باید برنامه‌های اعتدالی دولت اجرا شود و به سیاست دولت عمل شود زیرا مردم متوقع هستند این دولت مشکلات‌شان را برطرف کند.

مقیمی با اشاره به مشکلات اقتصادی و اجتماعی در گذشته، بیان کرد: عملکرد گذشته مورد تأیید مردم نبود وگرنه به همان تفکرات رأی می‌دادند.

وی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم در پایان دولت از عملکردمان دفاع کنیم باید خودمان را با برنامه‌های این دولت هماهنگ کنیم، این دولت به دنبال افراط‌گری نیست و تنها خط مشی اعتدال و تدبیر و امید را دنبال می‌کند و همواره دنبال این بوده که امید را با تدبیر و خرد جمعی در بین مردم افزایش دهد.

معاون سیاسی وزیر کشور خاطرنشان کرد: ما علاوه بر اینکه باید کمبودهای گذشته را جبران کنیم باید برنامه‌های خود دولت را به طور منظم و هماهنگ اجرا کنیم که البته عمل به این موضوع همت بسیار زیادی را می‌طلبد. ما امکانات بسیار زیادی داریم که باید بالفعل شود.

مقیمی تصریح کرد: ما می‌خواهیم به حقوق شهروندی توجه کرده و به آن عمل کنیم و همچنین کرسی‌های آزاداندیشی را در دانشگاه‌ها فعال کنیم تا بتوانند فعالان سیاسی، موافقان و مخالفان بیایند و صحبت‌های خود را مطرح کنند. لذا اگر این شرایط وجود داشته باید ادامه یابد و اگر وجود نداشته باید به وجود بیاوریم.

وی درباره بدهی‌های برخی فرمانداری‌ها به کادر اجرایی در سال 92 گفت: این بدهی‌ها که مربوط به انتخابات ریاست جمهوری سال 92 می‌شود تا آخر این ماه پرداخت می‌شود.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 27 فروردين 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 348