En
تاریخ : سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
کد 4025

ساداتی: جهاد کشاورزی در صیانت از اراضی خود تلاش کند

فرماندار شمیرانات تاکید کرد: اراضی ملی و کشاورزی این شهرستان به دلیل موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی مطلوب و ویژه همواره با معضل ساخت و ساز غیرمجاز مواجهه می شود که انتظار داریم دستگاه های نامبرده اهتمام بیشتری در نظارت و پیگیری از بروز این پدیده داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، سید مهدی ساداتی روز سه شنبه در دیدار با رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بیان داشت: طرح های حمایتی و تشویقی برای کشاورزان می تواند یکی از عوامل موثر در رونق کشاورزی شهرستان به شمار آید و مانع از میل روستائیان برای فروش این اراضی به غیر بومیان شود‌.
وی افزود: چرا که بیشتر شهرنشینان مرفهی که اقدام به خرید اراضی روستایی می کنند، تخصص و انگیزه ای برای کار و تولید در روستا نداشته و هدف آنها ساخت ویلا برای گذران اوقات فراغت است و همین مساله منجر می شود تا افزایش فروش زمین توسط بومیان منطقه ما را با افزایش بروز پدیده ساخت و ساز غیرمجاز رو به رو کند.
این مقام مسئول تاکید کرد: جهاد کشاورزی با رفع موانع صدور برخی از مجوزات و تسهیل این قرآیند مانند کشت های گلخانه ای و ... بستری مناسب برای تشویق کشاورزان برای کار و تولید فراهم کنند، به ویژه آنکه بحمدالله محصولات کشاورزی در این منطقه پربار و مرغوب هستند.
ساداتی اعلام کرد: بازار عرضه مستقیم‌ محصولات دامی و کشاورزی برای رونق اقتصادی کشاورزان و دامداران لواسانات و رودبار قصران نیز همواره در دستور کار و مجدانه پیگیری می شود و امید است با بهره برداری از این محل شاهد رونق این مشاغل مهم و اساسی و بهبود وضعیت معیشتی روستائیان شویم.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 54