En
تاریخ : سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
کد 4024

ساداتی: سامانه شاد، ظرفیت بالای نرم افزاری کشور را نمایان کرد

فرماندار شهرستان شمیرانات تاکید کرد: آموزش، یکی از امور مهم کشور است که حتی بحران کرونا نیز نباید آن را به اعطیلی می کشاند؛ از این رو سامانه شاد آموزش و پرورش را می توان یکی از موفق ترین طرح های این دوره نام برد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات، سید مهدی ساداتی روز سه شنبه در دیدار با صادق صادقپور، رئیس آموزش و پرورش منطقه یک تهران (شمیرانات) بیان داشت: برگزاری کلاس های مجازی برای دانش آموزان به خوبی اهمیت آموزش را برای ما یادآور می شود.
وی تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش، عهده دار وظیفه مهمی یعنی تربیت آینده سازان کشور است. لذا باید در سخت ترین شرایط نیز راهکارهای اجرایی برای جلوگیری از اختلال در آموزش دانش آموزان در نظر داشته باشد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: سامانه شاد یکی از موفق ترین طرح های این زمینه است و دانش آموزان و معلمان به خدبی توانستند از این سامانه بهرمند شوند.
ساداتی تاکید کرد: یادگیری مهارت در کنار آموزش های آکادمیک از اهمیت بسزایی برخوردار است و نباید به دست فراموشی سپرده شوند. هدف ما پرورش نسلی باسواد و متخصص است تا بتوانند آینده روشنی برای ایران عزیزمان رقم بزنند.
براساس این گزارش، پس از اینکه به علت شیوع ویروس کرونا در کشور تمامی فعالیت ها و چرخه های اقتصادی، آموزشی و … کشور با مشکلات جدی رو به رو شده است. سیستم آموزشی، برای فعالیت های آموزشی مدارس و دانشگاه ها راه حل های مختلفی را در نظر گرفته تا بتواند آسیب های ناشی از تعطیلی مدارس و تعطیلی دانشگاه ها را به حداقل رساند.
در پی استقبال دانش آموزان و والدین آن ها از پخش کلاس دانش آموزان در تلویزیون، وزارت آموزش و پرورش تصمیم گرفت دامنه آموزش از راه دور مدارس را گسترش دهد. از همین رو سامانه ای با عنوان ” شاد “ را به منظور برگزاری کلاس های مجازی ایجاد کرده است.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 45