En
تاریخ : چهارشنبه 26 فروردين 1394
کد 402

با تلاش شبانه روزی مسئولین و نیروهای عملیاتی و امدادی دستگاه های اجرائی عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان شمیرانات شرایط زندگی مردم فراهم شد

عزت الله خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات گفت: با لطف الهی و تلاش و حضور به موقع همه دستگاه های اجرای بخش و شهرستان و همکاری و هماهنگی صمیمانه مردم عزیز منطقه خوشبختانه هیچگونه تلفات انسانی در اثر وقوع سیل بی سابقه در طول 50 سال اخیر رخ نداد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات عزت الله خانمحمدی  فرماندار این شهرستان گفت: خسارت وارده به شبکه های  ارتباطی و مواصلاتی  در حوزه شهری و روستایی و بین بخشی ، آب، برق، گاز و مخابرات و سایر تاسیسات و زیرساخت های منطقه بالغ بر 150 میلیارد تومان برآورد گردیده است.

وی افزود: برای جبران خسارت وارده  و تامین اعتبار ،تهیه طرح و اجرای برنامه های تکمیلی بازسازی قطعا نیاز به توجهات ویژه مسئولین  محترم  استانی و فرا استانی  داریم.

فرماندار شمیرانات با بیان اینکه مشکل قطعی برق در برخی از محور ها و روستاهای بخش رودبار قصران کاملا مرتفع گردیده است اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی مسئولان  و نیروهای عملیاتی و اجرائی راه و شهرسازی، شهرداری های فشم و شمشک ،ادارات آب ، برق ، گاز و مخابرات  امر ترمیم ،بازسازی و رفع مشکلات برای عادی سازی رفت و آمد مردم انجام گرفت.

وی با اشاره به تلاش اداره راه و شهرسازی و همکاری شهرداری اوشان فشم و میگون،گفت: محور های مواصلاتی و راه  های روستایی بازگشایی شد و رفت و آمد مردم حالت عادی بخود گرفت.

خانمحمدی افزود: با توجه به تلاش های مسئولین  آب و فاضلاب شهرستان ، مشکل آب آشامیدنی  شهر فشم نیز مرتفع گردید و امروز کمبود آب شهر فشم  رفع و با ترمیم  خط انتقال آب در جاده فشم به زایگان آب آشامیدنی بهداشتی وارد شبکه آب رسانی می شود و مشکلی خاصی وجود نخواهد داشت

وی افزود: :گاز رسانی به برخی از منازل مشترکین  روستاهای آسیب دبده و مشترکین  عزیز شهری انجام شده و در کل منطقه مشکلی وجود ندارد.

وی همچنین بیان داشت: امروز فعالیت کلیه مدارس در بخش رودبار قصران باز و فعالیت های آموزشی خود را شروع می کنند.

خانمحمدی اذعان داشت: قطعی  سیستم تلفن شهری فشم با ترمیم و بازسازی کامل فیبر نوری تخریب شده در اثر تخریب راه  مرتفع گردید و ارتباط مخابراتی برقرار شده است.

وی افزود : مشکلات ریزش کوه  وتخریب  های  انجام گرفته در  برخی محور های روستاهای اطراف شهر شمشک و دربندسر  با تلاش  نیروهای شهرداری ، مرتفع گردیده است.

خانمحمدی از حضور فعال  واقدامات جدی و شبانه روزی  مدیران  و کارکنان  و نیروهای عملیاتی و اجرایی راه و شهرسازی استان تهران  و شهرستان شهردار و نیروهای اجرایی شهرداری فشم و شهرداری شمشک ، ادارات هلال احمر، آب و فاضلاب شهرستان  و بخش ،برق ، گاز و مخابرات ، پیگیری و هماهنگی بخشداری رودبارقصران و نیروهای انتظامی  و پلیس راهور ،شوراهای اسلامی شهر فشم و بخش رودبار قصران، دبیر و اعضای ستاد مدیریت بحران شهرسیتان برای عادی سازی شرایط  بخش رودبار قصران تشکر و قدر دانی کرد.

فرماندار شهرستان شمیرانات همچنین از صبر و تحمل ،هماهنگی و همکاری مردم نجیب و شریف بخش رودبار قصران  برای اجرای وظایف و ماموریت های  دستگاه های اجرائی صمیمانه تشکر و قدردانی کرد.

ایشان با اشاره به حضور جناب آقای دکتر طلا  نماینده محترم مردم تهران ،ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی ،ضمن قدردانی از تشریک مساعی ایشان خاطر نشان کردند: انتظار داریم نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی توجه ویژه ای در امر اعتبارات و بودجه های لازم برای این شهرستان داشته باشند.  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 26 فروردين 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 543