En
تاریخ : سه شنبه 20 اسفند 1398
کد 3748

بازدید نمایندگان سازمان بهداشت جهانی از مرکز شبانه روزی طالقانی ویژه پذیرش بیماری تنفسی

در روز سه شنبه 20اسفندماه دکتر ریچاری برینان ونماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران از مرکز شبانه روزی طالقانی ویژه پذیرش بیماران تنفسی بازدید نمودند.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شمیرانات در روز سه شنبه 20اسفندماه دکتر ریچاری برینان ونماینده  سازمان بهداشت جهانی در ایران     از مرکز شبانه روزی طالقانی ویژه پذیرش بیماران تنفسی بازدید نمودند.
این بازدید درراستای بررسی پذیرش و پیگیری بیماران با تظاهرات بالینی تنفسی و ارجاعات انجام شد. در ابتدا از پوسترهای اطلاع رسانی ، خط قرمز طراحی شده برای بیماران درجهت راهنمایی آنان به اتاق پزشک بازدید شد.
در اتاق ویزیت پزشک ،دکتر فیروزه حسینی در مورد چگونگی پذیرش بیماران ،توصیه های پزشکی در مورد مراقبت در منزل ، نحوه مدیریت بیماران با علائم سرماخوردگی ، بیماران مشکوک و بیماران نیازمند ارجاع صحبت کرد.
زهرا بابایی (مراقب سلامت – ماما  ) در مورد آموزش خود توسط واحد بیماریهای واگیر ، ثبت بیماران در سامانه سیب ، نحوه پیگیری خوداظهاری بیماری کرونا ، پیگیری بیماران high risk، پیگیری درمان بیماران پس از بستری در بیمارستان توسط کادر بهداشتی ، آموزش بهداشت برای عموم مردم  و... توضیح داده و به سوالات نیز پاسخ داد. در ادامه از محل نمونه گیری ، اتاق انتظار بیماران تنفسی نیز بازدید شد.
دکتر برینان ضمن تقدیر از عملکرد پزشک و مراقبان سلامت در غربالگری بیماران اظهار داشت : ((  بررسی های انجام شده در ایران نشان می دهد با شروع بیماری در کشور چین فعالیت های همه جانبه ای را برای آموزش پرسنل بهداشتی در تمامی سطوح انجام داده است و این شایسته تقدیر است در بین کشورهای بازدید شده ایران قدرتمندتر برای پیشگیری و مهار بیماری قدم برداشته و لازم است که مردم جامعه نیز با بهداشت ودرمان همسو شده و رعایت بهداشت فردی را جدی بگیرند.))
نماینده  سازمان بهداشت جهانی در ایران نیز تلاشهای انجام شده در ایران را بسیار دقیق خواند و اظهار امیدواری کرد تا هرچه زودتر این بیماری ریشه کن شود.
گفتنی است در این بازدید دکتر اسدی لاری ، دکتر زالی ،دکتر حائری  ، دکتر بهادری ، دکتر شاهزاده فاضلی و دکتر سربازی تیم سازمان بهداشت جهانی را همراهی می کردند.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 20 اسفند 1398
  • توسط شبکه بهداشت و درمان شمیرانات استانداری تهران
  • تعداد بازدید 41