En
تاریخ : چهارشنبه 14 اسفند 1398
کد 3742

بازدید نمایندگان سازمان بهداشت جهانی و صلیب سرخ چین از روند پذیرش و مدیریت بیماران تنفسی درمرکز خدمات جامع سلامت ازگل

در روز چهارشنبه 14/12/98 دکتر ریچارد برینان مدیر اورژانس ناحیه ای WHO ، پرفسورما عضو CDCو صلیب سرخ چین و تعداد دیگری از نمایندگان این دو سازمان از مرکز خدمات جامع سلامت ازگل بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شمیرانات  در روز چهارشنبه 14/12/98 دکتر ریچارد برینان مدیر اورژانس ناحیه ای  WHO ، پرفسورما عضو CDCو صلیب سرخ چین و تعداد دیگری از نمایندگان این دو سازمان از مرکز خدمات جامع سلامت ازگل بازدید کردند.
در ابتدای این بازدید در مورد گردش کار پذیرش بیمار از ورود به مرکز تا ارجاع به پزشک صحبت شد.دکتر بیتا قوامی ( پزشک و سرپرست ) به سوالات بازدیدکنندگان در مورد چگونگی ویزیت و مدیریت بیمار تنفسی با درجات خفیف تا شدید ،مراقبت اطرافیان بیمار، توصیه های پزشکی در مورد رعایت بهداشت فردی و شستشوی سطوح و دستها ، روند ارجاع بیماران در صورت نیاز و گندزدایی روزانه سطوح مرکز  پاسخ داد.
وی خاطر نشان کرد : ((این مرکز با در روزهای عادی بیش از پنجاه مراجعه کننده داشته اما با هشدارها و توصیه های  پزشکی درمورد مراقبت در منزل ،اکنون فقط پذیرای بیماران عادی و تنفسی و متقاضیان واکسن  است.وی همچنین بیشترین نیازپرسنل بهداشتی را کمبود وسایل حفاظت فردی نظیر ماسک ،دستکش و.. عنوان کرد. ))
نوروزی ( مراقب سلامت - بیماریها ) نیز با توضیحاتی در مورد سامانه سیب و ثبت خدمات ، فلوچارت ارجاع بیمار، توصیه های غذایی و بهداشتی به مراجعان صحبت نمود. از دیگر بخش های بازدید شده اتاق سلامت روان بود که اختیاری کارشناس این بخش نیز آموزش های مربوط به کنترل اضطراب و تمرینات آرام بخشی به مردم را به تفضیل و با ارائه مستندات و عکس به بازدید کنندگان نشان داد.
در پایان دکتر برینان ضمن تقریر دفتر یادبود مرکز بیان داشت : ((بیماری کرونا مدت کوتاهی است که وارد کشور ایران شده است اما در بازدیدهایی که در این چند روزه از بیمارستان مسیح دانشوری و این مرکز
 
انجام شده  به این نتیجه رسیده ایم که اقدامات قابل توجهی در ایران درحال انجام است تمامی کادر درمان و بهداشت شبانه روز مشغول خدمت رسانی موثر به مردم هستند من از تلاش جمعی پرسنل این مرکز بسیار ممنونم و امیدوارم این تلاش تا ریشه کنی بیماری ادامه یابد.))
پرفسور ما نیزضمن تشکر از خدمات قابل توجه شبکه در آموزش و آگاهی بخشی  مردم به طرق مختلف اظهار داشت : ((خدمات ارائه شده توسط این مرکز مراتحت تاثیر قرارداد. ما آماده ایم تا تجارب کسب شده در چین را با توجه به شیوع این بیماری در کشورمان دراختیار بهداشت و درمان ایران قرار دهیم.  ))
گفتنی است در این بازدید دکتر بهادری منفرد (معاون بهداشتی دانشگاه)  ومعاون فنی  و مسئول گسترش معاونت امور بهداشتی ،دکتر عموزاده مدیر شبکه ، معاون بهداشتی ، مسئولان واحدهای  گسترش ، بیماریهای واگیر و بهداشت محیط شبکه نیز حضور داشتند.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 14 اسفند 1398
  • توسط شبکه بهداشت و درمان شمیرانات استانداری تهران
  • تعداد بازدید 21