En
تاریخ : چهارشنبه 14 اسفند 1398
کد 3741

اقدامات واحد بهداشت محیط شبکه در راستای کنترل بیماری کرونا

برگزاری جلسه آمادگی وآموزش روش استفاده از تجهیزات حفاظت فردی و ضدعفونی سطوح در روز ملی بهداشت محیط وبا توجه به لزوم حفاظت در برابر بیماری کرونا یک جلسه آموزشی برای کارشناسان این واحد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شمیرانات برگزاری جلسه آمادگی وآموزش روش استفاده از تجهیزات حفاظت فردی و ضدعفونی سطوح
در روز ملی بهداشت محیط وبا توجه به لزوم حفاظت در برابر بیماری کرونا یک جلسه آموزشی برای کارشناسان این واحد برگزار شد.
در این جلسه استفاده از تجهیزات حفاظت فردی در موارد مواجهه با ریسک بالا و طریقه صحیح استفاده از مواد گندزدا برای گروه هدف کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای توسط واحد مدیریت خطر و بلایا و بهداشت محیط  آموزش داده شد.
بازدید بهداشت محیطی از سیستم دفع فاضلاب و جایگاه موقت زباله  بیمارستان های شهدای تجریش و شهید مدرس
در روز12/12/ 98 کارشناسان بهداشت محیط ستاد و مرکز خدمات جامع سلامت دربند  از سیستم تصفیه فاضلاب و جایگاه موقت زباله بیمارستان های شهدای تجریش و شهید مدرس بازدید نمودند. در این بازدید نحوه تصفیه فاضلاب بیمارستان و آزمایشات دوره ای صورت گرفته بر پساب فاضلاب بیمارستان بررسی و سپس نحوه تفکیک و جمع آوری زباله های بیمارستان مورد بررسی قرار گرفته و نکات و دستورالعمل های مربوطه به پیشگیری از بیماری کرونا ویروس در بیمارستان ها به کارکنان بهداشت محیط بیمارستان ها آموزش و اطلاع رسانی شد.
گندزدایی ستاد شبکه بهداشت شمیرانات،آزمایشگاه تشخیص طبی طالقانی،پایگاه حسابی و داروخانه طالقانی
در روز گندزدایی ؛ستاد شبکه بهداشت شمیرانات،آزمایشگاه تشخیص طبی طالقانی،پایگاه حسابی و داروخانه طالقانی به علت مراجعه بسیار بالای عموم مردم برای اخذ خدمات بهداشتی و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا ویروس سطوح مشترک،  گندزدایی شد. لازم به ذکر است  پوستر و بنر های مربوط به منظور اطلاع رسانی به خدمت گیرندگان و عموم مردم در ورودی شبکه نصب شد.
نصب بنر راهنمای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ویروس در امامزاده صالح و بازار تجریش
 
در تاریخ12/12/98 کارشناس بهداشت محیط این شبکه به منظور اطلاع رسانی عموم مردم در خصوص راهنمای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ویروس تعداد شش بنر در ورودی های امامزاده صالح و داخل بازار تجریش نصب کرد  و همزمان بازدید بهداشت محیطی از امامزاده صالح و تکیه بزرگ تجریش انجام داد .در این بازدید چادر نماز های مشترک،کیسه های مخصوص کفش جمع آوری و به متولیان سفارش شد که روزانه مهر و تسبیح های موجود در امامزاده ضد عفونی و ضریح مطهر نیز  روزی دو مرتبه گندزدایی شود.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 14 اسفند 1398
  • توسط شبکه بهداشت و درمان شمیرانات استانداری تهران
  • تعداد بازدید 39