En
تاریخ : يکشنبه 27 بهمن 1398
کد 3692

مراسم تشییع پیکر خیر مدرسه ساز " سیف الله امیر وفایی" برگزار شد

پیکر خیر مدرسه ساز " سیف الله امیر وفایی" با حضور فرماندار، جمعی از مسئولان و اهالی شمیرانات از مقابل مدرسه وفایی تا اداره آموزش و پرورش منطقه یک تشییع شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، سیاوش شهریو در این مراسم اظهار داشت: به قول همشهری گرامی حضرت سعدی که فرمود سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز، مرده آن است که نامش به نکویی نبرند.
وی با تبریک ولادت حضرت زهرا (س) مطرح کرد: امروز به همراه دانش آموزان، روحانیون و مدیران اجرایی در یک تشییع جنازه مردمی و ارزشمند و پر معرفت شرکت کردیم تا مردی را مشایعت کنیم که به قول پیامبر (ص) بهشت سزاوار سخاوتمندان است.
در این جمع پر از معنویت از خداوند متعال طلب می کنیم همانقدر که آن مرحوم دانش آموزان، مردم، فضیلت، اخلاق و تربیت را دوست داشت پروردگار نیز او را دوست داشته باشد.
اعمال نیک او بیانگر این است که کوزه سراسر شرافتی که سیف الله امیر وفایی و سایر خیرین از آن نوشیده اند و شیر پاک مادر و رحمت و تربیت خانوادگی چقدر در بزرگواری انسان تأثیر می گذارد؛ مدرسه ای که این بزرگ مرد به آموزش و پرورش و دانش آموزان اهدا کرد، گهواره ایست که از آن بوی رحمت، شادمانی، دانش و خوشحالی به مشام می رسد.
پیام این جنازه به ما این است که معلوم نیست وچراغ زندگی هر کس تا کی روشن بماند. ملوکوت خداوند عرصه ایست که باید چراغ های مردم داری، سخاوتمندی و فقیرنوازی در آن روشن کنیم. ما به دنیا نیامده ایم فقط ثروت جمع کنیم و در روزمرگی های شغلی و خانوادگی غرق شویم بلکه به دنیا آمدیم برای خلق یک شعور والاتر، انسانیت بیشتر و مأموریتی عظیم تر که آن این است؛ خیراندیش، نیکوکار، مردمدار و با محبت باشیم و مردم را دوست داشته باشیم.
به همان اندازه ای که به مردم لطف می کنید، خداوند به شما لطف می کند.
این جهان کوه هست و فعل ما ندا 
سوی ما آید نداها را صدا
به همان اندازه ای که محبت به خرج دادی، خداوند در حقت محبت می کند
به همان اندازه ای که مردم را دوست داشتی، خداوند دوستت دارد
به هر اندازه ای که لطف کردی و سخاوت به خرج دادی، خداوند در ملکوتش پذیرای تو خواهد بود

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 27 بهمن 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 57